Punch me

Mám na tento týždeň sickleave. (Zasa si poviete, že som leňochoda a využívam sociálny systém, ja viem.) Nie som chorá, som práce neschopná a dokonca som ani doktorovi neklamala a ešte ma aj poľutoval. (Nepovedala som mu úplne všetko, aby ma nedajbože neposlal ešte aj k psychoušovi, lebo doktori radi preháňajú.) No takže som doma a aspoň oddychujem, hoci môj psychický stav sa nezlepšil ako za mak. A ja neverím na depresiu, takže neviem čo si mám diagnostikovať. (Hoci možno nejaká ľahká forma, viete, to máte ako s alkoholizmom, kto z vás by sa za nejakého označil? Lenže keď si pozorne prečítate štyri fázy alkoholizmu, tak sa celkom ľahko môžete nachádzať v prvej a to bez väčšej snahy.)

Takže netvrdím, že mi treba Prozac (stačí extáza, haha) ale napríklad odstreliť na Mesiac by určite pomohlo. Už mám všetkého plné zuby a najviac svojej drbnutej skurvenej práce, ktorú nenávidím tak vášnivo, že mám každý deň chuť opľuť recepčného. Je mi zle už len keď pomyslím na tú budovu, na tú ulicu a na tú zastávku metra. Chce sa mi z toho celého grcať. Je to najzbytočnejšia práca akú som kedy mala, neprináša nikomu nič. Naozaj!

Veď skúsili ste už niekedy zavolať niekam na zákaznícky servis? Pošlú vás akurát do piče, ale ne preto že by chceli, ale preto že musia, nemáme ŽIADNE právomoci, ŽIADNU zodpovednosť, nesmieme rozhodovať o ničom. Všetko treba poslať šéfovi, ktorý to pošle ďalej a tak tá správa putuje aj tri týždne a nikto sa ňou nezaoberá, až sa ozve zákazník nasratý jak brigadír a kto to má riešiť? Samozrejme vy. Nasratého zákazníka šéfovi dať nemôžete, na to sa vám každý vyjebe. Schválne, už ste sa niekedy pokúšali presvedčiť ich o rozhovor s nadriadeným? Nikto s vami hovoriť nebude, lebo jednak – nadriadený v call centre má kopu inej roboty (niekto koniec koncov musí niesť zodpovednosť a aj o veciach rozhodovať a keďže my sme len plebs, tak tí štyria nadriadený, či koľko ich tam je, majú práce po kokot. Tí si nedovolia len tak ochorieť.) a druhak, žiadny nadriadený sa nechce rozprávať s nasratými zákazníkmi (a okrem toho majú piči, lebo firmy ktoré sú tak veľké, že majú call centrá, sú aj svojim zamestnancom absolútne odcudzené…čo mňa zaujíma, akú má henten prijebaný podnik povesť? Mám to v piči a keby skrachovali, mám to rovnako v piči, lebo oni nie sú ani len môj zamestnávateľ, môj zamestnávateľ je call centrum, ktoré má na starosti niekoľko projektov).

Čiže je mi načim nenávidieť nie len vlastného zamestnávateľa, ale aj tú prijebanú firmu, ktorej sa všetci musíme pchať do riti, hoci zarábame o polovicu menej než oni (už viete, prečo ten outsourcing). No a ako chcete s takým prístupom k zamestnancom budovať dobrú povesť navonok, to vám môže vysvetliť nejaký marketingový mág (alebo moja mama), ja vám poviem, že ja teda prispievam len nevyhnutným minimom (toľko, aby ma nevyhodili, viac sa neoplatí). No ale späť, lebo teraz nejdem rozoberať štruktúru firmy, keďže nezaujíma ani mňa, nečakám to od vás.

Môj zamestnávateľ je kurva. Kurva s veľkým K a vykorisťovateľ. Plat máme minimálny (mali sme ešte menší ale Merkelová chystá zmeny, tak rýchlo zdvihli o 50 centov na hodinu a ešte nám poslali nechutný mail o tom, akú dobrú robotu tam odvádzame a že za to si rozhodne zaslúžime vyššie platy!), dovolenku tiež (zákonom stanovených 20 dní, pričom niektoré firmy majú aj 30 – ja teda nehovorím že všetci, ale viete, minimum je minimum). Na sviatky sa nehráme. Správne ste sa teraz dovtípili, že tých úbohých 20 dní musí výjsť aj na Vianoce, alebo Veľkú Noc, alebo pojebaný deň práce, ak by ste došli na takú šialenú myšlienku že chcete voľno (ale nenechajte sa zmiasť, ja som na deň práce makala do pol siedmej večer). Samozrejme že za sviatky nemáme žiadne príplatky (niektorí tvrdia, že tie sú dané zákonom, ale asi to nebude nejaký podstatný zákon, čo) ani náhradné voľno. Pracovné zmluvy máme na 32 hodín, pričom každý očakáva že budete robiť aj nadčasy (aspoň tie sú platené) – ale veď ako inak by ste si mohli dovoliť platiť nájom, ak nepoberáte aj podporu? Servisné časy sú kruté (ale tie zasa súvisia s projektom) a to od 7 do 23 a cez víkend a sviatky od 10 do 18:30. Pričom zadávateľ má aj vlastné call centrum, kde majú ľudia slušné platy, provízie z predaja, dovolenku a cez svátky voľno (ale moja firma sa veľkoryso ponúkla, že predsa jasnééééže aj na prvý sviatok vianočný tam budeme drepieť kvôli štyrom cvokom, ktorí sa rozhodnú zavolať!) (Inak myslím, že keby tomuto dáky môj šéf rozumel, tak už mám podpísaný vyhadzov, lebo ani také veci nesmieme nikomu povedať, lebo veď ochrana dát.)

Je mi z toho celého zle. Zle a do revu. A preto mám posledné týždne také stavy, že som sa dala jednoducho vypísať, aby som mohla revať doma do vankúša a ne tajne na hajzli v práci a aj to len 5 minút, lebo dlhšie prestávky nemáme.


5 Comments on “Punch me”

 1. sorry for that:-* hladas nieco ine?

 2. Ty pocuvaj ma, sak tam netrp a chod do inej prace! ja som takto trpela skoro rok v jednom hernom studiu…teda akoze, praca bola fajn, lebo sak som si kreslila, zejo, ale proste firemna kultura bola uplne cele zle 😀 A office bola taka depresivna polopivnica, kde boli vsetci furt ticho a ledva tam 3 fotony svetla presli cez tie miniokienka… Som to volala dungeon, lebo to bol dungeon, alebo ja neviem, MORIA dpc.

  A btw, depresia naozaj existuje, to nie je ze sa na to veri alebo neveri jak na Jeziska 😉 Ale myslim si, ze keby si odisla z hentej hruzy, tak ti hned bude lepsie 🙂

  • v Nemecku je to divne, ja mam tiez VS a snazims a zmenit job vaic nez rok a nedostala som ani len pozvania na pohovory. akonahle v Nemecku vidia na nejaku trochu kvalifikovanejsiu poziciu ze si z vychodnej europy, ides hned do kosa. Dalej sa dostanes iba ak mas stastie a uz ste sa niekde stretli a poznaju ta osobne. Sama to vidim v mojej firme ako vyberaju ludi

   • Pod do Finska! :))) Aj ked tuna to tiez nie je med lizat, ale kedze su Fini tak blizko Rusom a Estoncom, tak to nejako extra neriesia, ze Slovensko….anyway, vyhrali u nas hokej 😀

   • deadline says:

    hahahaha 😀 no mam teraz svoj ciel, idem hladat, a budem vas priebezne informovat, inak u zsa citim lepsie, to som mala asi najvacsi down, tak som sa musela hned aj pochvalit, zejo… =)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s