Kto nepracuje, nech neje

Už dlho som chcela načať túto tému, lebo sa mi to zdá nedomyslené. Jednak keby to bola pravda, tak už som v pokročilom štádiu anorexie (vysvetlím) a druhak sa mi viac pozdáva že “Kto spí, ten obeduje.” To často hovorievali naši a musím povedať, že to doteraz nechápem, lebo čo je potom s tými, čo pracujú? Už im nič nezostane, pretože prídu z práce neskoro a medzitým sa zobudia tí, čo spali a zožerú im obed. Je to celé trochu od veci.

Ja sa držím toho druhého. Ale najprv musím vysvetliť prečo. Ku koncu môjho pracovného úväzku som ochorela a na týždeň zostala v posteli. Potom som čerpala zvyšné dni dovolenky a potom som nastúpila do práce novej. Vzhľadom na neskutočnú byrokraciu ešte stále nemám žiakov a tak som sa tam prvý týždeň len tak tmolila a na druhý týždeň som pre istotu dostala chrípku. Možno to nie je chrípka, ale znie to lepšie než nádcha, lebo s nádchou sa doma nezostáva! Ale mala som teplotu, aby ste si nemysleli že sa len bohapusto zajebávam! To bolo minulý týždeň v stredu a ešte stále nie som úplne zdravá ale to je jedno, lebo od včera sú prázdniny! Hahá, presne tak, sú dvojtýždňové jesenné prázdniny, kde sú tí, čo sa mi vysmievali, keď som začínala štúdium pedagogiky? V práci? Aha, myslela som si.

A preto veľa spím a veľa obedujem (nekontrolovateľne mi rastie pupek) a robím hovno. Ale potom už nebudú žiadne prázdniny až do Vianoc, zas si nemyslite že vôbec nič nebudem robiť!

Ale aby som tieto prázdniny aj aktívne využila (strávim ich v činorodom ruchu!), cestujem zajtra na týždeň k našim. Aj so spolubidlom a najlepšie na tom tripe je, že o deň neskôr príde do Bratislavy aj náš najlepší kamoš, lebo už je načase! Najprv sme sa tešili, ako budeme žúrovať až do desiatej (!!) večer, ale potom som sa dozvedela, že ten hlúpy zákon predsa len zamietli, takže to nebude škôlkarsky zájazd. Ach, chytá ma nostalgia, veď už ani poriadne neviem, ako Bratislava vyzerá.


4 Comments on “Kto nepracuje, nech neje”

 1. Biela Europa says:

  A ty picaaaa sprosta sa este takto verejne chvalis ze pracujes s tymi parazitmi? To si nevies najst normalnu pracu? Aha, to by si musela v tej hlave aj nieco mat, vsakze. Ale ked ti nejaki 5ti privandrovalci na hajzloch spolocne natrhnu kloaku sa nestazuj…

  • aha biela opica je zase tu:-) Neustale ma prekvapuje, ze vies citat. A sa ti podarilo urobit si aj dalsi hoaxovy profil. Sme na teba hrdi a davate mi jedneho maleho Esesacka ako plusovy bod. A teraz sup, musis ist spat, zajtra zacina dalsia 12 hodinova sichta v Tescu vo Svidniku ako Sbskar, musis byt cerstvy, ved na toto si chodil do skoly. A autorke blogu gratulujem k novej praci

   • WK says:

    Ahoj Terezka

    Ty mas tiez rada vyudenu klobasku v ohanbi, ze?
    Ver alebo never, pride cas ked to tu praskne a vsetky cierne a hnede parazity sa najdu tam, odkial prisli. A vy, co im pomahate, pekne s nimi. Potom vam uz nepomoze ani svatena voda a uzijete si multi kulti na plne gule..doslova.

    Prajem pekny biely slnieckovy den!!!

 2. Myrtille says:

  To už aj tu sa objavujú takéto hlúpe hovadá? to ma fakt mrzí 😦 S láskou spomínam na časy, kedy multikulti nebola nadávka, keď to bola méta vyspelej spoločnosti a keď sa takéto jednobunkovce nezývali, pretože im to nelegitimoval žiaden Trump, Kotleba, Kollár a iní chuji. Veľmi mi je za tým smutno 😦


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s