Židovské dobrodružstvá: Deň siedmy, piatok

Piatok bol oddychový deň. Jednak sme boli vo štvrtok žiť – lebo v Izraeli je štvrtok piatkom a piatok sobotou a sobota nedeľou – ešte stíhate? A druhak sme dosť chlastali, čo už nezvyknem a moje telo bolo trochu vykoľajené. V meste sa konal pouličný festival, White Night. Šli sme do arabskej štvrte Yaffo, Dan ako šofér sa strieskal ako prvý a potom sme ho stratili. Domov sme nakoniec došli taxíkom a ja som mala šťastie, lebo: na chvíľu som stratila úplne všetkých, aj svojho chlapa a keďže si múdro neberiem von telefón (šak načo) (druhá vec je, že som mala asi 3 eurá kreditu, takže by som toho moc nenatelefonovala) (hej, ja ešte stále fungujem na kredite, ako v early 2000´s a ani to neplánujem zmeniť) a nepamätala som si adresu, asi by som spala niekde pod mostom. Dan došiel domov okolo obeda, potom čo sa prebudil u kamoša. Kým sme ešte chlastali u Danových kamarátov (teda predtým než sme šli von – ako sa po slovensky povie pre-drink/pre-game?), padlo niekoľko (výborných) vtipov o holokauste, ktoré sa neodvažujem (ani ja!) písať na internet, lebo mi tu niekto začne pičovať. Neviem, kto s tým začal, ale potom to v tom duchu pokračovalo až do konca dovolenky, lebo spolubidlo (pre tých, čo začali čítať tento blog až neskôr – spolubidlo je môj chlap) je Afričan a vždy keď povedal nejaký vtip o Židoch, tak ho poslali zbierať bavlnu. (Ja som bola definitívne označená za grófa Drunkulu, lebo doteraz ma Dan volal Dracula, kvôli môjmu fenomenálnemu slovenskému prízvuku v angličtine. Voľakedy mi to bolo trápne a snažila som sa ho zmeniť, ale: 1. vôbec to nie je také ľahké a 2. je vlastne celkom vtipný a prečo si z neho nespraviť moju značku??)

A čo sme teda v piatok robili? Kúpili asi 10 tisíc kíl olív a váľali sa na pláži. Pamätáte si na takú základoškolskú básničku kde sa hovorilo “…dedko napláži, gule si smaží…”? Nevie niekto, ako to bolo celé? Mám veľmi útržkovitú pamäť.

Dodatok: Hore som spomínala, že už veľa nepijem, ale, ako by povedala moja matka pluku, že ma huba nebolí. V sobotu som chlastala s kamoškou v meste (akože túto sobotu, predvčerom), lebo bol nejaký gay fest. Samozrejme boli všade stánky s kokotinami a hneď v prvom sme si kúpili ružové parochne. Ako sa ukázalo, bola to výborná investícia, lebo sme neplatili ani jediný drink, stále boli okolo nás chlapi a všetko nám platili. (Celkom iste neboli teplí.) Síce sme tvrdili, že sme lesby, ale akosi to nezaberalo. Dokonca v jednom (gay) bare sme sa ešte ani poriadne neusadili a už pri nás jeden stál že : “Baby, chcete koks?” Tak ja teda neviem. Odteraz chodím chlastať už iba v ružovej parochni. Moje vlastné franforce aj tak za moc nestoja.

DSCN0193


One Comment on “Židovské dobrodružstvá: Deň siedmy, piatok”

  1. GirlAstray says:

    Hahahaha, a boli ta ta huba? Hadam nie! Btw pekne oblaciky si nam tu nakladla.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s