Židovské dobrodružstvá: deň šiesty (štvrtok)

Šla som na pláž sama. Najprv som sa zastavila na trhu (šuk, pamätajte), ktorý sa mi tu veľmi páči. Predavači nemajú tie middle-east maniere, neťahajú vás za rukáv a nepresviedčajú, aby ste u nich nakúpili. Nie je ani veľmi zvykom vyjednávať. No keď ich oslovíte, sú fakt ochotní. Kúpila som si obrovskú plachtu na pláž (ktorú nebudem mať zvyšok roka kde využiť, meh), Dan povedal, že vraj má biblický motív.

Potom som zamierila na pláž a až do večera som sa vyhrievala na slnku ako jašter. Chcem sa vám zveriť s niekoľkými myšlienkami o pláži. Ako som si tak ležala a sledovala tie mladuchy v sexi bikinách (s veľkou škodoradosťou som si všímala najmä tie s celulitídou), cítila som sa stará. Ušiel mi vlak. Už nebudem bíč bejb, tie roky sú nenávratne preč. Svoje mladé letá som trávila prevažne vo vnútrozemí a navyše som bola tlstá a mojím morom bola Kuchajda. A ani to pareo z vás na Kuchajde nespraví bíč bejb. Toto sa proste uprostred kontinentu ťažko uskutočňuje. Len si to predstavte – Liptovská Mara plážou nebude. Mám tú smolu (ako aj vy), že môj prapredok zrejme pásol ofce a tak sa nehodlal posunúť do južných končín, seriózne, videli ste už ofce na pláži? Takže mi nezostalo nič iné, než navštevovať bagroviská a kým som sa nazdala, som vo veku kedy mi už viac pristane byť matkou. Strach pomyslieť. (Neznášam deti.)

Navyše keď som pridlho na slnku, vyhádžu sa mi starecké pehy (môj otec to nazýval pečeňové fľaky a snažil sa mi naznačiť, že priveľa pijem). A vyhádžu sa mi hlavne na hrudi, čo je dosť nepraktické, lebo sú tam každému na očiach – keďže veľkosť mojich košíkov sa pohybuje niekde medzi E (enormní) a F (Fuj to jsem se lek´!), tak relatívne dosť mužov na mojom poprsí spočinie pohľadom. Starecké pehy sú veľmi nežiaduci efekt.

DSCN0218.JPG


3 Comments on “Židovské dobrodružstvá: deň šiesty (štvrtok)”

  1. Aranel says:

    Ta pláž je krásná. Nekaž si to. 🙂 (já nemám ráda horko a až tak bych to neocenila, ale ty nasávej slunce a nepřemýšlej o somarinách!)

  2. GirlAstray says:

    Skapiiinam!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s