Židovské dobrodružstvá: deň piaty (streda)

Navštívili sme mesto Haifa. Sú tam Bahai´ Gardens, nádherné terasovité záhrady. Bahai je vraj svetové náboženstvo (tvrdí brožúrka, ktorú sme dostali), hoci ja som o ňom nikdy nepočula. Ale majú tam aj chrám. Skôr taký chrámik. Najpr ma nechceli pustiť dnu, lebo som mala priveľký výstrih (ohrozujem mravy, kade chodím), ale nakoniec mi jedna členka ochranky (alebo čo) požičala zicherku, ktorou som si zopla šaty.

Plánovali sme aj japonské múzeum, no nanšeťastie bolo zavreté. Teta pracovníčka nám odporučila Mane Katz múzeum. Najväčší ojeb v mojom múzejnom živote! To už radšej vypchatú opelichanú lasicu v Slovenskom národnom. Mane Katz má dve pidi-miestnosti a vystavuje moderné umenie. Úplná hrôza a to celé za púhych 35 šmekelov. Pchá. Aj vlhké orechy boli lepší deal. (Tie sme si kúpili cestou zo záhrad v nejakom kiosku pri ceste a ešte sme museli 3479 rokov čakať, kým predavač dokončí svoj boj so zlomeným parazólom, lebo všetko je dôležitejšie, než obslúžiť zákazníka. Izrael neoplýva najlepšími službami.) (A boli drahé.)

Dobrá rada na dnes: oblečte si tričko s rukávmi (nie dlhými, stačí mať zahalené ramená) a zanevrite na zvodný výstrih. Tiež je lepšie mať šortky/sukňu aspoň po kolená, aj keď za to až tak nebuzerovali. Alebo si vezmite sarong, aby ste sa zahalili v chráme, lebo inak je v Haife hrozne teplo.

DSCN0135DSCN0139DSCN0155DSCN0163Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s