Židovské dobrodružstvá: deň tretí a štvrtý

V pondelok sme sa znova opekali na pláži, nesťažujem sa. Večer sme u Danových kamošov pozerali Games of Thrones. Ja som videla len prvú sériu a aj to pred sto rokmi, takže som v strede zaspala. Došli na mňa mrákoty a trvalo mi celý týždeň, kým ma prešla spavá nemoc. Zoznámili sme sa ale s celou jeho partiou – vtedy sme ešte nevedeli, že s nimi budeme tráviť toľko času.

V utorok som mala narodeniny (povážlivo vysoké číslo, ale ešte mám na začiatku dvojku) a celý deň som robila nič. Presne to by sa totiž na narodeniny malo diať. Ležala som pri bazéne, alebo bahnila vo vode (ale to je taký menší, skôr pre deti, čiže leda tak na ochladenie) a chlastala whisky. Do mesta sme vyrazili až večer a cieľom bolo Yaffo. Je to arabská štvrť a v noci to tam žije, množstvo pekných kaviarní a barov s živou hudbou a spleť úzkych uličiek (klišé, klišé!). Tam som videla aj prvú a poslednú zahalenú ženu v Tel Avive. Arabov je tam podstatne menej než v Berlíne.

Vo fancy cukrárni sme zežrali mrazený jogurt za 27 šmekelov (asi 7 eur, ak túžite po lapaní po dychu) ale bol hrozne dobrý. Hlavne bola tá porcia asi dvakrát väčšia než som čakala a topingy boli all you can eat – mohli sme si vybrať aké sme chceli a aj koľko sme chceli. (Nakydala som si piate cez deviate, ako keď psíček a mačíček piekli tortu, ale statočne som to natlačila, lebo…27 šmekelov predsa!!!)

Dobrá rada na dnes: eeh…žiadna. Hádam len, že berte si veľa peňázu, ak tam pôjdete.

DSCN0094DSCN0108DSCN0122DSCN0129Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s