Letný špeciál

Tak už máme leto aj oficiálne. T.j. podľa kalendára. Lebo nemecké leto nepríde len tak na zavolanie, ohohó. Teplo bolo dva dni pred dvoma týždňami, ešte z toho žijem. Potom lialo a hojne som využila svoju nepremokavú bundu. (Mimochodom až tak nepremokavá nie je, lebo na koncerte Iron Maiden – hej, to je tu len preto, aby ste závideli – v trojhodinovom lejaku ten Jack Wolfskin neobstál. Kúpte si inú značku, nejste Nemec.) A dnes!!! Dnes je 26 stupňov! Neviem kde sa nabrali, ale nesťažujem sa. Vlastne je to jedno, lebo v sobotu odlietame do Izraela (Izraelu? Eh?) a budeme sa dva týždne vyhrievať na slniečku ako jaštery (nie vesmírne).

Každý sa ma pýta že prečo Izrael. Rozhodli sme sa, že po minuloročnej Bogote, ktorá je na zozname 10 najnebezpečnejších miest sveta, treba nasadiť latku vyššie a ktoré miesto je vhodnejšie ako stret záujmov a oblasť izraelsko-palestínskeho konfliktu? Blbosť. V skutočnosti máme dobrého kamaráta V Tel Avive a môžme sa k nemu nasáčkovať zadarmiko. Kto by nešiel? (Ja viem kto, napríklad moji arabskí žiaci, chacha.) Som už celá žeravá, lebo chápete, pláž, zdochnuté more a vyše 30°C a okrem toho toľko histórie na takom malom území, že to za dva týždne s prehľadom stíhame.

Tento týždeň sa nesie v duchu preddovolenkových opatrení. To je napríklad nákup opaľovacieho krému, chlastu (lebo Izrael je drahý) a darov pre domácich a bolestného trápenia sa s chlpatými nohami. Nemôžem si ich vydepilovať skôr než v piatok (to aby mi potom dva týždne vydržali – v mojich snoch – alebo aspoň 10 dní) a tak momentálne nosím dlhé nohavice a sukne. Teda sukňu, mám iba jednu dlhú (takú učkovskú, ale vyrovnávam to výstrihom, aspoň v dni kedy neučím. A chlpy na nohách mám už tak dlhé, že si ich musím umývať šampónom na vlasy a povieva mi v nich vietor, keď idem na bicykli.

Čo sa týka figúry do bikín…eh, nechajme to. Za posledný mesiac som takmer vôbec nemala čas variť a vyžierala som sa v reštikách (okrem toho ten buržujský život aj ide do peňazí) takže sa asi budem kúpať v čadore a tom divnom dlhom kabáte. Celých 10 minút, kým ma neprídu zatknúť, alebo čo vlastne Izraelci tak radi robia.

Na koniec by som rada podotkla, že celý tento post slúži len na bohapusté chvastanie, že už o tri dni idem na dovolenku. Napriek tomu dúfam, že aj vy si budete nasledujúce dva týždne vo svojich prehriatych/preklimatizovaných kancloch užívať milé krysy, vy nezamestnaní si chojte dakam váľať šunky (a otvorte si pivo už pred desiatou, šak nač ste nezamestnaní, hádam ne pre srandu králikov!) a ak by slnko náhodou chcelo odísť na iný kraj sveta, chyťte ho za nohu, lebo keď sa v júli vrátim, ešte trpko zaplačem.

 

 


One Comment on “Letný špeciál”

  1. GirlAstray says:

    Chochocho, chuchuchu, zabavne. Snad to more zdochnute neuschne, kym tam dondete.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s