Týždeň poistných udalostí

Poškodený bicykel a pokazená práčka neni dosť. Zavŕšenie pekelného týždňa nastalo včera (jasné, bola nedeľa).

Bývame v našom byte niečo vyše roka, ale doteraz sme nemali nemáme záclony. Neskutočne ma už rozčuľovalo naťahovať každý večer na okno deku, aby nás susedkovia nevideli, ako sa producírujeme po izbe nahí (ešte ku všetkému bývame na prízemí) a tak som nabehla do Ikey a vybavila sa všetkým od garniží cez závesy až po hmoždinky. Vŕtačku mi požičal kamoš, iného kamoša som zlanárila, aby mi došiel pomôcť. (Môj chlap je v týchto veciach tak trochu nedvižný, Ťapákovci šuviks.)

Plní elánu sme sa pustili do vŕtania. Šlo to napiču, ale prvé okno sme dali asi za hodinu. Nuž…na amatérov v pohode. A potom došli na rad balkónové dvere. Kamoš vŕtal, ja som držala rebrík a môj sedel na gauči a tváril sa jak zmoknuté kura. Keď sme to konečne navŕtali, zistili sme, že tie diery nesedia a treba navŕtať nové. Nepoteší, ale jali sme sa toho hrdinsky.

Vážení…teraz to príde. Jedna diera šla obzvlášť ťažko a tak sa chlapi striedali vo vŕtaní aj v pičovaní. No a potom zrazu zablikali lampy a vyhodilo poistky. Najprv sa dostavilo prekvapenie, potom šok, že sme prevŕtali nejaký kábel a nakoniec hrôza, čo sa všetko ešte mohlo stať. Nemci majú na to také príslovie – einmal mit Profis arbeiten. To vám teda poviem. Nikoho nezoškvarilo, ale podľa momentálneho stavu (nemáme prúd v obývačke a na chodbe a keď sa pokúšame prehodiť poistku, iskrí to a blikajú všetky svetlá  v dome) to vyzerá tak, že budú musieť rozsekať stenu, aby sa k tomu dostali a opravili to. Amen tma. Neviem, čo sa pokazí nabudúce…lebo plyn nemáme. Radšej ani pomyslieť. Na druhej strane sme sa okamžite prestali hádať, lebo v ťažkých časoch teba držať spolu. Odporúčam bytové katastrofy ako utužovač vzťahov! (Vyskúšala som za vás.)

 


One Comment on “Týždeň poistných udalostí”

  1. 9 z 10 expertov na vzťahy odporúča vyhodené poistky ako riešenie na zlý milostný život 😀


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s