O pokazenej práčke

Pokazená práčka vás už sama o sebe nasere, ale prečo so ešte nevylepšiť historkou o tej novej. Po tom, ako naša stará-praveká práčka cez víkend (zasa) pretiekla (na drevenú dlážku, lebo nejaký idiot si myslí že drevo v kuchyni je dobrý nápad), rozhodla som, že chcem novú. Najprv bola o tom hádka (vlastne to sa týka aj návštevy zenového centra, keď už sme pri tom) a potom som ju objednala.

Doviezli ju dnes. Keďže neviem, ako odpojiť starú (a hlavne sa mi nechcelo) a na stránke hlásali, že týpci to urobia za nás, ak si želáme, očakávala som ich v dobrej nádeji, ako prídu, odpoja, zapoja a všetko bude supiš.

Došli dvaja. Prvý sa už vo dverách pýtal, kde je stará, tak som ho informovala, že ju treba odpojiť. Hneď začal pindať že to neni ich robota a to ani nesmú, lebo na to neni poistka a oni za to neručia. Chabo som sa bránila, že to mali na stránke, ale len ma odbil, že oni to len doviezli a obchod je iná firma. Navrhla som, že to teda odpojím, keď mi povie, čo mám robiť. Tak som teda vliezla pod drez (máme to v kuchyni veľmi rafinovane vymyslené, navrhoval to nejaký debil) a odstavila vodu. Keď som odšrobovala hadicu, tiekla voda. Keď som mu povedala, že to tečie, vyhlásil “Pustite ma k tomu, ja to urobím.” (Chcela by som zdôrazniť, že som sa ho pýtala, ktorým smerom mám ten kohútiť točiť!)

Ok, pomyslela som si, už mu nevadí, že za to neručí, no fajn. Keď sa do toho pustil, prišiel na scénu druhý expert (ten hnusnejší). Pičoval, že to neni ich práca, že on mi tú starú ani nemusí vziať, keď je zapojená a že je v hadici voda (a čo čakal, že tú práčku zdvihnem, otočím a vodu vylejem ako z naparovacej žehličky?). Ten druhý ho upokojoval. Vytiahli ju, odniesli do auta (za výdatného pičungu) a potom sa vrátili s novou. Tu zistili, že je privysoká a nevojde sa do linky. (Inak to sú zas ďalší idioti, nechápem, prečo linku vyrobia o tri centi nižšiu, keď štandardná práčka má 84cm. Ale nevadí.) Povedala som, že teda dáme dole vrchný kryt. Na to spustili ďalší pičung, že to oni neurobia, lebo na to potom neni garancia a už sa zberali na odchod. Vážne ma začínali srať. Kryt som odšrobovala sama a povedala im, nech to len pekne zapoja, lebo to je v cene. Tak sa dali do zapájania, brblali jak staré pivo (teda vlastne len jeden) a opičovali aj náš prívod vody (akoby som ten dom ja postavila a zle to tam namontovala!). Potom zmizli jak gáfor a ja som spustila testovacie pranie. Hádajte čo sa stalo. Ten kokot to zapojil zle a všade striekala voda (s práškom).

Vzhľadom na to, že máme práčku v kuchyni a prívod pod drezom, fofrom sme to vypli, vyberali odtiaľ veci (ktoré som tam 5 minút predtým naložila) a znášali handry a kýbel. Od jedu ma skoro rozdrapilo. Nakoniec sme šli do Baumarktu, kúpili tesnenie a spravili to sami. Rezumé: keď si objednáte práčku, jebte na expertov, sami si to urobíte lepšie. My to teraz už napríklad vieme. Teda, môj chlap to vie.

Pochválila som ho, ako sa ujal tejto mužskej roboty a on začal voľačo splietať, že varenie je teda ženská a nech sa pracem ku sporáku. Odporúčila som mu, nech si dá zvyšky zo včera. Kričal za mnou niečo o dvojakom metri, ale to už spom počula len spoza dverí.


3 Comments on “O pokazenej práčke”

 1. Hahahaaaa 😀 Ja som môjmu dnes navarila a to nerobievam často, takže bol celý milý a ďakoval mi ako panenke márii za zázrak 😀 Akurát mi vykypela polievka (polovica hrnce, do piče) na sporák, lebo sa došiel spýtať, nech mu poviem, ako sa umýva hajzel. Ale ovládla som sa a nepovedala som mu, že je to jeho vina, že to vykypelo, lebo chudák, sám sa ponúkol, že umyje kúpeľne, lebo mne to robí alergiu 😀

 2. Chérie says:

  tvoj post je ako balzam na dušu 😀 tento týždeň bola totiž galiba aj u nás. ja som mala jeden deň povinnosti, chlap bol doma, tak som mu dala za úlohu vyupratovať celý byt. po návrate domov sa všetko lesklo, čakal ma hotový obed, proste panovala idyla a všeobecná pohoda… po jedle umývam riady a zrazu počujem žblnkot spod drezu, otvorím dvierka na skrinke a po celej kuchyni sa vyleje hnusná špinavá voda, ble.
  keď sme to po hodine upratali, muž sa šiel sprchovať – odtrhol sprchovú hlavicu a zlomil splachovač, takže splachovať sa dá len 6 litrami vody (namiesto voľby 3/6 l)
  takže mám nový poznatok – keď sa niečo kazí, tak všetko naraz a zásadne, keď je čerstvo upratané. 😀

  • deadline says:

   jezis ani nehovor…mam novu Story, idem to hned napisat ale zu mam toho pomaly dost 😀 inak pokazeny sifon sme mali aj my, pred rokom, a stara pracka nas tiez vytapala furt, proste nikdy nekonciaca zabava.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s