Raj!

Teda jar. Ale to je to isté. Kým začnete závidieť, aj u nás bolo do včera (alebo sa to píše dovčera??) šedivo a hnusne a upršano a vôbec. Ale dnes svieti slnko! Zajtra určite prestane, lebo sa o tom hneď rozpisujem, tak je to vždy, hneď ako sa poteším že je teplo, ochladí sa. Môžte ma z toho potom obviniť. (Ale ne, ak žijete v inom meste, tam ste si zodpovední za to sami.)

Starnem. Seriózne. Vidím to na tom, že už málokedy chodím žiť a namiesto party handier som si kúpila mäkkučkú ružovú mikinu. A aj moji kamoši zjavne starnú, lebo minule sme šli na brunch – podotýkam samé páriky – a ešte sme sa utvrdzovali v tom, že keď človek veľa pracuje, samozrejme chce z víkendu niečo mať a ne ho preležať pri zatemnenách oknách alebo objímať misu. Pred troma rokmi boli tieto činnosti u mňa zimným štandardom. Dokonca niektoré víkendy vyzerali tak, že som sa zobudila v sobotu večer, najedla, osprchovala a šla znova žiť. Je pravda, že sa ma po šiestich takých týždňoch všetci pýtali, či som chorá, alebo mi umrel niekto z rodiny, alebo či mám všeobecne nejaké problémy. (Hej, ale leda s návykovými látkami…) Nazvali sme to vtedy obdobie temna.

V poslednej dobe idem v piatok skoro spať (ne žeby som chcela, ale proste zaspím) (panebože, mením sa na svojich rodičov), v sobotu pečiem alebo nakupujem, idem do parku a večer na jedno, aby som v nedeľu mohla zase vstať a ísť na ten brunch. Minulý víkend som sa už chcela ísť sundať pod obraz, len to nejak nevyšlo. Ľudia boží, poraďte, už sa to nezmení?? Alebo sú to klasické úskalia partnerského života? (Keďže už nemusíte loviť, jebete na to a zostanete cez víkend doma? Nač si drať drahé boty v klube? Ráčte to vnímať ako výzvu na diskusiu!) (Nikdy neviem, kedy v zátvorke písať veľké písmeno a či má ísť otáznik pred alebo za…záludné zátvorky!) (ZZ!) (Hahaha.)

Zaujíma vás aj čo nové u imigrantov? No, nemôžem povedať, že moji žiaci sú najusilovnejší pod slnkom. Jeden mi už doniesol toľko ospravedlneniek od lekára, že by som s nimi vyhrala zber papiera. Ostatní sa neobťažujú a zostal mi len úzky výber snaživcov. Keďže nemám nad nimi nijakú kontrolu, som aspoň hnusná na tých, čo chodia len občas. Keď nechodia a neučia sa, nezaslúžia si odo mňa pozornosť. Čo sa mňa týka, celkom sa teším na deň, kedy tento kurz skončí a začne nejaký iný. Hoci niektorí mi budú fakt chýbať. Neverte, ak vám nejaký učiteľ bude tvrdiť, že nemá obľúbencov. Samozrejme že má. A nie sú to vždy bifľoši (hoci uznávam, že tí majú istý náskok).

Napríklad jeden mi pripomína mňa samu v mladom veku. Jednak je trochu prispatý, ale páli mu to. A druhak má vkuse neskutočné újeby, až mu slzy tečú. Ach, zaspomínala som si na to, koľkokrát ma angličtinár vyrazil za dvere a napísal mi poznámku do žiackej “Rehotala sa ako nepríčetná.” (Na tom sa zas rehotal môj otec.) (Doteraz je mi to smiešne.) To bolo v piatej triede.

Moje falafelové komando to už tiež zabalilo, čo ma trochu mrzí, ale nepôjdem im kvôli tomu klopať na dvere. Hoci viem kde bývajú!

Och inak, ten svrab bol nakoniec falošný poplach. Aby som sa dlho netešila, zubárka mi oznámila, že ma čaká resekcia koreňa a v najhoršom prípade mi možno poškodí nerv a budem mať sánku stŕpnutú až niekoľko rokov. Dopičééééé!

Sústreďme sa na to, že je piatok. Pol štvrtej, tu už len počujem búchanie dverí a klopot opätkov…friday is my day a v tejto firme to vyzerá byť heslom.


2 Comments on “Raj!”

  1. Triss says:

    Boze moj, ta poznamka!
    A ja sa tiez vseobecne radsej zacinam starat o domacnost nez o to, ako co najrychlesie dosiahnut opicu. Takze to ide vekom.
    Ale vies co, dnes sa opijem :)!

    Chybas mi, ty jedna!

  2. Aj my sme práve svorne rozhodli, že na nejaké chodenie von už je neskoro, aj keď sme boli s niekým dohodnutí. Najprv sme boli spolu za, potom sme zistili, že ani jednému sa nechce a racionálne sme to zdôvodnili 😀 Ale partnerský život ja ráčim. Aspoň ušetrím na alkohole. A topánkach.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s