Zo života učky

Ak ste si mysleli, že nepíšem, lebo ma jeblo, niekto sa pri mne vyhodil do vzduchu, alebo ma uniesli/znásilnili/já-nevím-čo, alebo že každý večer ležím s mokrou handrou na čele, tak sa mýlite. Proste som len nemala čas.

Najdôležitejšia info: milujem svoj job! Včera som prišla úvahami k myšlienke, že som jedna z mála, kto môže povedať, že robí to čo vyštudovala a je to moja vysnívaná práca. (A ešte aj adekvátne zaplatená.) Nedúfala som už, že taký deň niekedy nastane. Vlastne neviem uveriť vlastnému šťastiu.

K mojim študentom: sú super, motivovaní, zdvorilí, snažia sa, rešpektujú ma a predpokladám, že pri nich neošediviem. Vyzerá to, že ich tie hodiny bavia. Teda ja dúfam, lebo ja ako učiteľka sa viem plne nasadiť (dokonca až tak, že dnes som sa vyjebala na dlážku pred tabuľou – dôstojnosť učiteľa v prdeli, ale aspoň som nezapičovala) a nosím im hry a cvičenia a kopírujem im z iných kníh a proste všeobecne som ja taký ten angažovaný iniciatívny jedinec, chacha. Tieto kurzy síce nemajú vysoký cieľ ale ja z nich vytlčiem, čo sa dá. Hádam si aspoň jeden z nich o 20 rokov (keď si bude vo voľnom čase čítať Schillera) so slzou v oku spomenie na svoju prvú neminárku. Milujú písať na tabuľu a dokonca mi ju dobrovoľne zotierajú. Jednoducho je to ako balzam na dušu po tých malých 11-ročných zmrdoch, ktorých som kedysi učila na nemenovanej bratislavskej základnej škole (po hodine s nimi som si často musela hrknúť poldeci, no kam by som takto dospela??)

Čo vás ešte zaujíma? Veď sa už vymáčknite! (Ako jebák.)


9 Comments on “Zo života učky”

 1. GirlAstray says:

  Zaujíma nás, aké dávajú hlody tí hlodavci! A farebné rozloženie triedy!

 2. Ale keby si zapičovala, aj tak by Ti nerozumeli. Prípadne Chorváti medzi nimi by si mysleli, že si smädná.

 3. J. says:

  Tyjo o cem budes ted psat kdyz mas vsechno po cem jsi touzila! : )

  • deadline says:

   neviem veru o com…asi o Tom ako som stastna, ale zas to je nuda a nikoho to nezaujima, lebo len nestastie druhych je nadcasovou zabavou. Ale posnazim sa prispievat castejsie. Zda sa mi ze len ako ofucana adolescentka som mala plnu hlavu nametov na blog 😀 Ale ty by si mohla zo Zivota v cudzine!

   • J. says:

    pis me tvoje stesti zajima pac ja tohle doma nemam : ) ja pisu, pod jinym jmenem – ale zase ty moje filosoficky zvasty, malo faktu a zadne vtipne historky.

   • deadline says:

    tak mi aspon posli link =) inak chystam sa dlho uz napisat ale nemam cas alebo som vzdy hrozne unavena…mna by zaujimalo co ty robis tam kde to robis 😀

 4. Dee says:

  och to je uzasne ❤ tesim sa s tebou! aj mna zaujimaju hlody! 😀


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s