I´ve got the licence to kill

Nemám, ale chcela by som niekedy. Posledný týždeň v pekle je dlhý jak africký kokot (hoci podľa spolubidlových slov on sám je len priemerný a najväčšie poklady Nigérie mali jeho spolužiaci) (hmpf…čo ja viem) a ťahá sa ako mačka, ktorú držíte za chvost (chvost je hrozne smiešne slovo a chvíľu som rozmýšľala, či nenapísať chôst, ale to vyzerá dosť divne, ne?) (Inak aj hvozd je divné slovo. Vie niekto, čo to znamená?). Skrátka, je tam taká hrozná nuda, že už neviem obsedieť a každá hodina trvá až 60 minút…no otrasné!

Aj moji sprostí kolegovia mi idú na nervy. Okrem Mr. Anabolika (a to som nevymyslela ja, tak ho volá celý tím!), ktorý vyzerá a správa sa ako Johny Bravo, tam máme ešte jedného, ktorému by som najradšej odtrhla hlavu a nasrala do krku. Začnem výzorom, lebo som povrchná: je abnormálne vysoký (podľa mňa vyše dvoch metrov) a chudý a celý pôsobí extrémne nekoordinovane, lebo sa mu tie ruky a nohy len tak hompáľajú popri tele. A pôsobí ako keby bral uppers, každých päť minút vstáva, rozhadzuje paprčami a divo gestikuluje (povedal mu už niekto, že ho zákazníci nevidia?), bubnuje po stole, hučí (ne že hučí od zlosti ale hovorí tak nahlas, že ho počujem na druhej strane mesta) a má PRIJEBANÝ hlas. Možno si teraz hovoríte, že som voči nemu zaujatá. No asi som. Je to hrozný debil, keď sa rozdával rozum, on si šiel namiesto toho vypýtať dupľu k okienku kde vydávali telesnú výšku. Je mi zle pri pomyslení, že ten jeho tupý ksicht uvidím ešte aj zajtra. Aaaaarrrrrggghhhhh.

Bože bože, mne to tam tak veľmi NEBUDE chýbať!

Čo som si uvedomila okrem toho: mám sto rokov! Zdravo jem, záleží mi na druhých a v zime nosím tielko. (Čo tielko, nosím čapičku! Teda ehm… Ozajskú čepičku som už nevidela ani nepamätám, lebo my sa chránime osvedčenou metódou celých generácií nechcených deti “ja ho vytiahnem”. Ups, fakt som vám to povedala? Ne že to vykecáte. Ale hej, nosím čiapku, lebo skúste ísť v zime na bicykli bez čiapky a uvidíte aký je to pocit keď vás ľadová chujavica fujavica šľahá do tváre ako mokrá handra.) No a nechodím už toľko žúrovať ako som zvykla. Uvedomila som si to keď som čítala Elizin blog o Miami a hovorila som si kuuuuuuuuuuuuuuurva, som ja ale stará (kurva).

Normálne sú dni kedy radšej zostanem doma spať (spať, ne šukať, my už sme spolu dva roky) (vlastne len rok a trištvrte, ešte horšie), než aby som sa mala vytrtkať dakam do klubu. Pritom únava neni problém, lebo aj my máme jídelní vůz narvanej, no prostě věci takový (ak ste si teraz museli vytiahnuť jeden prst z nosa a druhý zo zadku, aby ste si mohli klopať na čelo, je to z pesničky od Kabátu a keď si ju pozorne vypočujete, pochopíte básnika). Mne sa proste nechce, keď nezačnem piť už o ôsmej, o jedenástej som schopná premiestniť sa akurát tak do postele! Kde sú tie časy, keď som onehdy v Jene o desiatej len začala riešiť že kam sa pôjde a to Jena bola diera a party tam končili najneskôr o siedmej, kdežto tu kluby často ani cez víkend nezatvárajú! (Niekedy si tak v sobotu poobede sedíte medzi svojimi novými kamošmi, terribly high im s blaženým úsmevom rozprávate, ako je svet krásny aj keď máte napiču job, ale toto sú tie momenty, pre ktoré sa oplatí žiť… real talk, true story a real life…uf, no…proste, neberte drogy! Zabudla som na pointu, niekedy si tam teda tak sedíte a zrazu dojde upratovač a poprosí vás, nech zdvihnete nohy, lebo musí pozametať dlážku!) A potom sme pili lacné víno (ja ne, na to som už vtedy bola pristará), počúvali dubstep na plné gule a po polnoci sa vybrali na ilegálnu party do pivnice jedného hippie domu. Kde sú? Teraz googlim akurát recepty na šaláty. Safra. A okrem toho som musela sľúbiť spolubidlovi, že v priebehu dvoch rokov budeme mať (aspoň jedno!) dieťa. Bol to taký vlažný sľub, hlavne nech už o tom nerozpráva. Lebo on je v poslednej dobe tiež ukvílený…nuž, 40-ka na krku, okrem toho sa mu robí pleš a prestal fajčiť, takže má v podstate trvalo stav podobný predkrámiu.

Dúfam, že nasledujúci post bude o nejakej ťažkej kalbe, ako hovoria bratia Češi. Hoci mne sa pri slove kalba vybaví Kalb, to je po nemecky jahňacie mäso. Mňam. Sľľľľľľľľľľľľľľľp.

Och a chcela som sa pochváliť, ako spolubidielka učím nášmu malebnému slovenskému jazyku! Keďže som u sestry vypozorovala, že treba začať niečím užitočným, tak som ho najprv vydrezúrovala aby vedel zarecitovať časti tváre a tela. (Vrátane chuťoviek ako fúzy, brada, vlasy, chlpy…musí byť!) No a okrem toho vie dve užitočné vety: Vylez mi na hrb (najprv to vedel iba foneticky a písal mi správy že “vilemina hrup”) a Kopnem ťa do členka. No a keďže si začal naučené slová aj samostatne kombinovať, tak minule sme kráčali po ulici a on vyhukoval: “Kurva piča, kopnem ťa do členka, ty kokot! Do riti!”

Ja naozaj neviem, odkiaľ má tie nadávky, naozaj nie!


11 Comments on “I´ve got the licence to kill”

 1. GirlAstray says:

  Hvozd je predsa taký hustý lesí. Taký priam háj! Môj minule bicyklujúc po Panskej vykrikoval, že kurvička do piči ty kokot. A nenechal sa zahriaknuť.

 2. kubčo says:

  Hvozd je je obrovské zariadenie ktoré sa používa pri sladovaní jačmeňa
  V hvozdoch sa prúdom vzduchu suší, tzv. “hvozdí” vyklíčený jačmeň a dostaneme slad.
  Koniec pivovarnického okienka

 3. Dee says:

  Milujem vzdelavacie chvilky! 😀 oh ty budrs mat babo!!!! Oh oh!!! Kks aj ja som uz stara dpc…len ja som to mala obratene, ze perspektivny vztah s perspektivny muzom som mala v mladosti a teraz sa spravam akoby mam 19 ehm…-_- a to by som teda uz nemala.lebo som dama, chapeme sa!
  A o svatbe nezartujete? Akoze aj bych dosla…:DDDD

 4. radkao says:

  pobavilo :DD a – Kopnem ťa do členka – to si musím zapamätať a povedať niekomu, keď ma bude štvať
  (“Prestaň kurva, lebo ťa kopnem do členka!” tak. dobre to znie)

 5. makaq says:

  Hehe klise o jebnutych slovenkach co po odchode z rodneho valala hned trtkaju s kadejakymi negrami je predsa len pravda.
  A este bez gumy..no picaaaaa
  Nejakeho arabasa neskusis? Teraz ich tam mate dost.

 6. Bonnit-S says:

  ďakujem, že si ma rozosmiala takto na večer


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s