Krátko o upratovaní

Máme dvestoeurový vysavač. Neklipkajte očami a nezalamujte rukami, ani neotvárajte ústa ako pri fajke, môj nápad to nebol. Je to Dyson. Ak neviete, čo dopekla je Dyson (lebo ja som nevedela, s prepáčením som sa nikdy nezaujímala o vysavače), tak to je nejaký špeci-mega-prsko-blesko-drôtikový supervynález a ten za dve kilá je ešte z lacnejších Dysonov. Usaďte sa, vysvetlím.

Môj chlap je totiž fanúšik. No správne čítate, fanúšik vysavača Dyson. Aj ja som sa spýtala dvakrát, lebo som si myslela že som zle rozumela. (Ako môžete byť fanúšik značky vysavača??? Keby bol tak radšej fanúšikom vysávania.) Objednal ho na internete a keďže sme boli na dovolenke, rozbalil ho až dnes. Má to pekný zaujímavý dizajn a vyzerá to ako nejaká menšia súčiastka kozmickej stanice MIR. (Očividne to má aj takú kvalitu, ale k tomu sa hneď dostaneme.) Povedala som mu, že ak chce, aby som s tým upratovala, musí ho poskladať. Keď som sa za päť minút vrátila z hajzlu, muž sedel s plačom na krajíčku na zemi, otáčal nástroj pekelný a listoval v návode (hrubom ako Biblia). “Asi som to odlomil.” “Čo si odlomil? Kde? Nepozrel si si návod?” “No veď si ho teraz pozerám.” (Nebudem tu robiť stereotypné poznámky o tom, ako muži zásadne nečítajú návody a potom niečo poserú a sťažujú sa, že tá vec je kazová.) (Alebo budem. Chlapi zásadne nečítajú návody! Poznám to od fotra.) Radšej som nič nepovedala. Nakoniec zistil, že nič neodlomil, lebo tá vec bola ozaj dvojdielna. Vydýchli sme si.

A malá review? Podám ja. Zle sa s ním manipuluje (s vysávačom, nie s mojím chlapom) (s tým sa manipuluje výborne, ale to ja samozrejme nerobím, lebo nie som mrcha, či?) a saje tak silno, že ho ledva ťahám po dlážke. To má síce výhodu, že špina zmizne, ale namakám sa jak robotník (nie taký, čo sa opiera o lopatu). Okrem toho sa po troch minútach roztrhla hadica a to som bola ešte nežná (normálne sa s vysavačmi nebabrem, ale som si hovorila, že predsa len, taký drahý…). Zlepili sme to páskou, aby som mohla dovysávať a ja som hučala do chlapa, nech ho vráti. Lenže ho objednal na Amazone, tak neviem, ale ja som mu predtým hovorila, že kúpme si normálny v domácich potrebách. (Okrem toho som mu povedala, že ak chce taký drahý, nech si ho zaplatí a podieľala som sa čiastkou polovice bežného vysavača. Že bežný vysavač…jak v reklame, chacha.)

Ako sa to bude vyvýjať ďalej, budem vás priebežne informovať. (A nebojte sa príde aj post o dovolenke, ale ten je moc dlhý a teraz nemám čas.)Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s