Jar a leto

Prichádza leto, aspoň v kalendári, ale v Nemecku ani moc ne. Najlepšie je mať nepremokavú bundu a ešte aj nejaký sveter. Akože toto čo je do piče? Ukľudníme sa, ideme na článok.

Všimli ste si, že keď v slove jar poprehadzujete písmenká a pridáte U tak vznikne ruja? Určite to nie je náhoda, lebo už pozorujem, ako (každoročne) chlapom prepína. Dám k dobru jeden nechutný zážitok. Jeden môj kolega (nie z môjho tímu, ale taký čo ma proste randomly zdraví na chodbe už asi trištvrte roka), asi storočný (no dobre, tak môže mať okolo 40 – btw toľko má aj skoro aj spolubidlo, ale eeeh – lenže on je taký foter s prešedivelou bradou a pupčekom a nosí si veci v igelitke, no joking) ma minule videl v kuchynke a neviem čo ho pochytilo, ale naklonil sa ku mne proklatě blízko, jednou rukou ma objal a bradou sa mi obtrel o krk a povedal “Dnes vyzeráš zasa výborne, ako vždy!” Ja som nervózne poďakovala a on potom dodal, akoby toto už nestačilo, že keby bol o 20 rokov mladší, tak by ma stále balil (použil slovo rumbaggern, len pre ilustráciu). Preto som použila hlášku, ktorú bytostne neznášam, ale ona tak akosi funguje a síce “Môjmu priateľovi by sa to asi nepáčilo.” Uf. Takže toto máme za sebou, čo nás čaká ďalej?

Okrem toho som obnovila svoj profil na couchsurfingu. Odvtedy dostávam toľko správ denne, že sama potrebujem call centrum, ktoré by to stíhalo odpovedať. Proste Berlín. A tento víkend tu aj hneď jedných máme, traja Poliaci čo došli na nejaký techno festival (kvôli tomu mi písalo toľko ľudí a ja som ani nevedela že sa nejaký koná, haha). Najlepšie je to, že mi doniesli ako darček Zubrowku, superskú poľskú vodku, ktorá sa pije s jablkovým džúsom a potom chutí ako štrúdľa. Vážne! Neosieram, bola výborná. A ešte som dostala sladkosti a hrnček že I love Wroclaw. Hm, keď budem mať couchsurferov častejšie a vždy donesú dáky domáci chlast, to je dobrý deal!

Okrem toho sa už nedeje nič a zajtra je nedeľa a ja ju strávim v práci. Kdo je vác (v piči)?


2 Comments on “Jar a leto”

  1. Dee says:

    Omg, ku mne dorazila ruja uz koncom aprila, to som na vsetkych priadla 😀 teraz tym teplom uz nejak odisla, lebo komu by sa chcelo v takom teple cokolvek robit 😀 to vazne akoze v nemecku ziadne leto neexistuje???!!! :O
    Fuj a hentake vtipky su nechutne!!! Fuj fuj, bliah!!!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s