Ukľudníme sa, ideme!

Je nedeľa a tak som sa ukľudnila. Kľudne mi povedzte, že som hysterka a milujem drámu (ale veď nie nadarmo som héééérečka) (prý herečka, kurva je to, já ji znám!) (ale odkedy chodím so spolubidlom, už sa ani nekurvím…to je život) (vlastne sa mi zdá že odkedy mám pevný vzťah, mám všeobecne nejak oveľa menej sexu, chápete, ten matrix že v stredu a v sobotu, ale ak mám byť úprimná, včera nič nebolo)… kde sme vlastne boli?

Aha, že drama queen. No, lebo som. ALE. Nemôžem za to, že polovica ľudí je na svete len preto, aby ma mohli nasrať. Tak ako keď volám s bratislavskou americkou ambasádou a sedí tam puča, ktorá sa nevie vymačknúť a nakoniec mi ani nechce nič povedať. Potom som kontaktovala americké veľvyslanectvo vo Frankfurte (nejak omylom, chcela som vlastne to berlínske). A oni mi nenapísali, že choďte do piče a obráťte sa na berlínske, dokonca mi odpísali na mail (na Slovensku oni na maily neodpovedajú!) a poslali tri linky, kde som si prečítala všetko čo mi treba. Zistila som že môj pas je podľa všetkého biometrický a tak to bude jednoduchšie a preto som už krotká ako karotka.

A čím ešte trávim voľnú nedeľu? Farbím si vlasy – henou a preto to trvá asi pol života. Sadím. Stal sa zo mňa agrárnik, ak si robíte starosti, čo mi darovať na narodeniny, poprosím kombajn. Hente:

IMG-1429968409096-V IMG-1430040318595-V

Inak toto je veľké odhalenie mojej osoby, lebo okrem môjho balkóna vidíte v ľavom (či pravom? Neviem sa teraz rozhodnúť, ktorá strana je ktorá…) dolnom (tým som si istá) rohu kúsok môjho prsta.

No vážne, ty vole, ja som zasadila muškáty!!! A v tých obrovských kochlíkoch, ktoré sme so spolubidlom včera vliekli zo starinárstva peši domov (narástli mi svali počas tej cesty) mám oregano a mrkvu a reďkovky. Hej, ja sadím mrkvu. Božínku. Odkedy tu bývame, ešte stále nemáme Stammkneipe, ale zato mám svoje kvetinárstvo, kam pravidelne chodievam a vozím si na bicykli litre hliny. Inak tie kochlíky majú v dne dierku a kvetinárka mi radila dať tam nejaký kameň, aby to pomalšie odtekalo. Tak som vybrala dlažobnú kocku z chodníka pred naším domom. Nepozerám sa na to ako na vandalizmus a krádež, skôr ako na relokáciu a obohatenie mojej osoby. A je to pre dobrú vec.

Dnes podvečer som pozvaná na nejakú hummusovú akciu, čo poriada taký Izraelčan. Je hrozne nadšený pre hummus a rozprával o tom tak oduševnele, že sme mu sľúbili, že prídeme. Tak som zvedavá. A inak nič, zajtra zas do práce…a vo štvrtok do Bratislavy!!!! Olala!


One Comment on “Ukľudníme sa, ideme!”

  1. Mimi I. says:

    Hahahaaa!!! 😀 Aj ja tu zahradkarcim….lebo nemam co ine na praci anyway 😀 Tiez je inak polka sveta na to, aby ma nasrala, I feel ya… Pozdrav BA!!! Ja sa tam snad dostanem nejako ku koncu maja, lebo ma udrbe.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s