Nemecko: ešte stále zimná rozprávka

Čo rozprávka! Horor! Včera som si pozerala blog Mimi vo Fínsku, kde sa sťažovala že tam sneží a hovorila som si že – uf, vďakabohu že tu už ide jar. Chachááá. Piču baraňú a ne jar. Dnes som napriek vetrisku, ktoré vyvracia dopravné značky (dočasné ale aj tak!) vysadla na bicykel a neohrozene postupovala vpred. (Popravde ma skoro vyjebalo tak som šla slimačím tempom po chodníku a kŕčovito zvierala riadítka, ako keby mi to k niečomu pomohlo, ale zrejme som sa cez zimu dosť vyžrala a tak ma vietor neodvial.) (Tuk mi zachránil život!!!) Najprv padal malý jemný skurvený dáždik (lenže ja nemám veľa možností ako sa dostať do práce, lebo síce bývam od nej tri kilometre, ale nejde mi tam žiaden spoj a musela by som minimálne dvakrát prestupovať alebo sa tam srať 35 minút peškom) a na pol ceste mi začalo šľahať do tváre, ako keď vás plieskajú mokrou handrou. (Teda neviem koho z vás už plieskali a kto vymyslel tú metaforu, ale ja si predstavujem takú hnusnú špinavú handru, akú mávali upratovačky na základnej škole a čistili ňou zem, záchodové dosky aj umývadlo. True story bro.) Nechcela som veriť, že padá dážď so snehom, kým som si na kabáte nevidela snehové vločky. Myslela som že ma jebne. Od zimy, zúfalstva a zúrivosti.

Do práce som došla mokrá jak myš a najprv som sa rozložila na riadiátoroch aby mi uschli veci, vrátane topánok. Ako socka, čo si v lete vyperie veci v Kuchajde a potom rozloží uschnúť na slniečko. A potom som sa pozerala na tú pľušť z okna, metalo sneh, úplná chumelica, jak keby mala prísť apokalypsa a bol december, alebo niekomu načisto jeblo. Trvalo to dosť dlho a potom zrazu vyšlo slnko, ako by sa nechumelilo (!!!). A teraz už len duje severák, tornádo, alebo čo ja viem čo, dobre že som došla bezpečne domov, lebo občas so mnou dobre mávalo a to na vozovke neni veľká sranda.

Ale chcela som pičovať na počasie jak stará babka? Nechcela. Lenže neni inak moc na čo, okrem mojej práce a môjho zdravia (ale dobre, srandujem…hoci mám voľajaké zvýšené dačo čo súvisí s hepatitídou a mám kvôli tomu zavolať dokymu, len nebolo kedy, myslíte že zemrem?).

Ak by vás to zaujímalo, tú prácu som nedostala. Či už som o tom písala? Teraz neviem. Každopádne mi dali úžasný feedback, až som nakoniec nevedela, že čo som vlastne spravila zle, lebo môj šéf miluje metódu shit sandwich. No ale on to vie tak dokonale, že ani nezistíte, kde je ten shit. Nevadí. Jebať ich do papule. Povedal mi aj, že keď sa budem nudiť, nie že dám výpoveď (chachá, no povedzte), ale nech prídem za ním. Tak som mu to povedala hneď, aby aj on mal nad čím rozmýšľať za bezsenných nocí.

Hm, čo ešte. V apríli budem mať všetky víkendy voľné!!! Dôvod na oslavu. Na oslavu každý víkend. Cha. A vo štvrtok dójdu moji drahouši. K tomu došlo tak, že pred týždňom a pol som mala depku a ľutovala som sa a tak a spolubidlo napísal mojej mame na fejsi (to už čo je), hoci som mu to zakázala. Lebo naši keď zistia že mám depku tak nerváčia a to len zhoršuje situáciu. No a potom mi mama napísala že ako sa mám a blabla a že či chcem aby došli a ja že tak dobre a oni si len tak dojdu. No neni to popiči? No je. A donesú mi bryndzu a korbáčiky a oravskú slaninu, omg, potravinové balíčky z východu!!! Hurá, hurá, babka čurá, či ako sme to hovorili na základke.

A ešte jedna dobrá správa, drak povedal že sa chce odsťahovať. (To ako naša spolubidla.) Že asi koncom roka, alebo aj skôr. Prijali sme to s nadšením, lebo sme celý čas nevedeli, ako jej jemne povedať, že nás rozčuľuje. Asi to je vzájomné. Takže sme sa zhodli v nádore a nikto sa nemusí urážať výborné.

Ježiši, krehnú mi prsty. Veď neni normálne do apríla kúriť! A spolubidlo ešte neni doma, takže mu nemôžem priložiť ľadové paprče na chrbát (chacha, je to strašne smiešne a on potom hučí že evil bitch a naháňa ma po byte).


3 Comments on “Nemecko: ešte stále zimná rozprávka”

  1. Dee says:

    Ach, to s tpu robotou ma mrzi!
    Aj tu je pocasie kurva a vraj rano snezilo len ja somsa nedokazala vytrepat z postele do 13tej lebo som v hlbokej depresii tak som to nevidela.. Ale dazd ma zastihol 😀
    Super ze dojdu vasi, to je od nich mile!!! Aj ze spolubydlo (sorry, inu prezyvku uz asi mat nebude :D) napisal tvojej mame, no to je rozkosne!!! ^^

  2. mne to pride tiez rozkosne, ze napisal. MOj stary nenapise ani mne, nieto este mojej mame. A ja uz vidim ten skurveny nedoplatok za kurenie, az ma mrakoty obchadzaju


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s