German style

(Spievajte si to jak ten drbnutý Aziat čo mal tú hitovicu Gangnam Style.)

Uvedomujem si, že v poslednej dobe stále riešim Nemcov, ale keď je ich tu plno a niektoré veci sa nedajú nespomenúť! Napríklad dnes som stála pokojne na stanici (lebo tento týždeň mám seminár a musím cestovať cez polovicu sveta, cez hory, cez doly až na juh na Tempelhof (každý deň tak strávim dve hodiny len cestovaním, uznajte) a čakala na S-Bahn, vedľa mňa stáli dve baby. Zrazu k nim podišla tretia a oslovila jednu z nich, či tá kožušina na jej bunde je pravá. Akože prirodzene by sa mi chcelo odpovedať “Čo ťa po tom, nevieš čo je Datenschutz?” ale mňa sa nepýtala, či moje čižmy a kabelka sú kožené, ani či kvôli mojim rukaviciam zomrel nevinný čierny králiček.

Kožušina pravá bola a tak hentá chudera dostala kázeň, že to je nesprávne. Ona sa bránila, že to bol darček a že ale tiež rozmýšľala či to odopne a že vie, že to je nesprávne a tak. Vtedy som mala chuť na nu skočiť, že prečo sa toľko ospravedlňuje pred fanatickou aktivistkou, ktorá síce hlása niečo ako “Ži a nechaj žiť” ale vás rozhodne žiť nenechá a keby videla umierať zviera a človeka, tak zachráni zviera. Uf, som sa rozohnila, ale keď ja neznášam fanatikov, je mi z toho celého zle a je mi jedno či sú vegáni, fašisti alebo fanúšikovia anime. Všetko by som to dakam vyviezla a nech si niekde v piči na Sibíri založia svoju krajinu a nebudú tam ostatným otravovať život. (Inak poznám aj takých vegetariánov, ktorí občas jedia rybu a ešte vám aj povedia dačo také, že ryba sa neráta. Ehm…popojedem radšej.) (Zdôrazňujem, že sú to vegetariáni z etických dôvodov, ne preto, že by im flaksa nechutila.)

Potom aktivistka odpáchla so širokým úsmevom a baba s kožušinou zamyslene povedala svojej kamoške, že vlastne je to pravda. Jej kamoška mi bola oveľa sympatickejšia, povedala len “It´s not her fucking business.” Mala som chuť sa do toho zamiešať, ale…it wasn´t my fucking business.

Viete, jasné že je smutné, že kvôli mojej kožušinke umrelo zvieratko, ale dopiče, keď už to nosím, tak si za tým stojím a nebudem sa tam krútiť ako červ. Kožušinka je pekná a hotovo a vedia to aj vegáni. Ja im tiež nehovorím, že by nemali jesť toľko uhľohydrátov, lebo to pre telo nie je dobré a to z toho sú takí tlstí. Nemci sú týmto dosť posadnutí, ale zatiaľ som stretla len jednu vegánku, ktorá to nikomu nevnucovala a nesnažila sa vo vás vzbudzovať pocity viny a aj s vami sedela pri stole, keď ste jedli mäso a nemala nijaké poznámky. Týmto prístupom vo mne vlastne vzbudila záujem a tak som objavila popiči vegánske potraviny, ktoré keď skombinujete s mäsom, výborne sa najete (chacha, vtip, keby vám to necvaklo). Ja si myslím, že si máme stáť za svojimi činmi a keď toho nie sme schopní, tak sa zamyslime, či nechceme niečo zmeniť. To je ako keď sa niekto kurví na Erazme a potom sa tvári že ne. To ja som sa napríklad kurvila a ne že by som si to teda vyvesila na transparente z okna, ale keď sa ma niekto spýtal či som spala s hentým alebo oným, tak som povedala pravdu a jebala som na to čo si myslia (veď ja som si Erazmus prišla kurva užívať, či??!!)

Ale už vás nechám, je pol desiatej, tak si pozrite seriál, umyte zuby a choďte spať. A ruky na paplóne!!! A na záver jedno africké príslovie (teda ja neviem či je africké, ale povedal mi to spolubidlo): Rob ako ti hovorím a ne tak ako robím ja!


4 Comments on “German style”

  1. a potom, ze velke mesto je anonymne a nikto sa ti neprihovori:-)

  2. Dee says:

    vtipy o tvojich rukaviciach will never get old 😀 dost ma prekvapilo ze v nemecku sa niekto niekomu prihovori na ulici, to som si nemyslela…
    ja tiez uplne neznasam fanatikov -_- a najviac milujem takych, co sa navonok prezentuju ze su vegani a spol. ale ked spolubyvajuci uvari maso tak “iba ochutnaju”, jak moj prijebany spolubyvajuci v rige -_- inak mna este strasne vytaca, ze ja som sa ako jedina z celeho erazmu na nom nekurvila a aj tak si vsetci myslia, ze som sa kurvila 😀
    hahahaha, to prislovie je popici! 😀

    P.S. dolezita sprava!!! obnovujem blog takze hor sa ma citat! 😀


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s