A weekend off

V Nemecku je (na môj vkus) pridrahé zdravotné poistenie. A to ja platím zrejme iba minimálne, lebo môj plat je mizerný jak ráno po opici. A pretože práca ma nebaví, nemám tam nijakú zodpovednosť a o ničom nesmiem rozhodovať, jebem ich tak často, ako sa len dá. Preto som v piatok zavolala že mi je zle (tu sa zase vraciame k poisteniu – volá sa to AOK-Urlaub, teda ak ste poistení v AOK, chápete, ale kľudne si tam dosaďte tú svoju). Lenže vlastne som neklamala, bolo mi zle. Lebo vo štvrtok sme žúrovali.

To bol ale žúr! Na takom som nikdy nebola. Náš kamoš, DJ, prenajal apartmán v nejakom super hoteli v centre a pozval len pár ľudí (pár v tom zmysle, že to nebolo jak v klube, ale bolo tam mega veľa ľudí, ak ste sa chceli s niekým zoznámiť). Došli sme taxíkom, lebo bola zima a my sme leniví (a spolubidlo platí), vystúpili sme pred hotelom – ja v štekloch a dressed up, no cítila som sa ako high class, viete. Ten apartmán mal tri izby – dve spálne a jednu obývačku a kuchyňu a ešte aj chodbu, no normálny byt. (Celý čas som rozmýšľala koľko to tak môže stáť.) DJ je Grék, takže tam bola celá grécka komunita a okrem toho ešte oslavovala jeho japonská kamoška, takže tam bolo aj tristo Japoniek. A milión chlastu. Dokonca som našla Becherovku! Má to jednu výhodu, že toho sa všetci boja, takže zostalo viac pre mňa. Stretla som kopu zaujímavých ľudí (väčšinou je to tak a väčšinou ich už nikdy potom neuvidíte, ale zas až tak mi to neprekáža, akurát mám potom fejsbuk plný DJ-ov, modeliek, fotografov, profesionálnych povaľačov a kadejakej inej hávede, čo poriadne nepracuje, chachacha a tí vám potom posielajú pozvánky na iné cool party a občas sa dostanete na guest list…vlastne to má samé výhody) a domov sme šli na moje naliehanie asi o štvrtej (lebo veď v piatok je pracovný deň). No a v piatok som sa zobudila s treštiacou hlavou a hneď som napísala do práce že som chorá a prášila k dokymu. Aj so spolubidlom. Keď sme dostali sick leave, šli sme na raňajky do fancy kaviarne (mali nakladaný baklažán a podobné veci) (keď už dekadencia, tak vo veľkom štýle) a potom sme šli domov spať.

A v piatok bola zase party (tam nás pozval jeden zo štvrtka, veď hovorím, že samé výhody), zase súkromná v Kreuzbergu. Ten byt bol obrovský (podľa mňa mal takých 200m štvrcových, nesrandujem, náš má 85 a tento bol oveľa väčší) a bolo tam mega veľa hipíkov. Nikdy som v Berlíne nevidela toľko hippies, lebo tu stretnete väčšinou techno smažky, takže som bola prekvapená. Bol tam Juri Gagarin a hral so všetkými šach (to ja som ho tak nazvala, mám taký zvyk, že keď sa opijem, dávam ľuďom mená a opakujem to tak často, že na konci party ich už tak volá polovica hostí a ani nevedia prečo) (inak sa nepodobal na Gagarina, vyzeral skôr ako Ježiš – aj keď neviem, či bol Ježiš niekedy až tak na sračky a váľal sa po koberci s iným chlapom) (pozor, nebol gay, mal len gay moment, ako to nazval spolubidlo). Aha a volal sa Juri, tak preto. Okrem toho som sa zoznámila s austrálskym hipsterom, ktorý mal bradu ako Štúr. A podobnými ľuďmi. Boli sme tam asi do siedmej rána a potom sme zas prespali pol soboty. No a v sobotu (teda včera) sme šli na večeru ku kamarátom a ja som si v duchu hovorila, že ten život vôbec nie je nahovno, len sa treba sústrediť na dobré veci.

A zajtra nám prídu opraviť výlevku! Tak vidíte. (Teda ja vidím.)


2 Comments on “A weekend off”

  1. Ach, keby som tak mala energiu na toľko party. Ale ja už som v štádiu, že bez zázračných tabletiek v peňaženke nikam nejdem…a nie pre veselý efekt, ale aby som nezaspala o dvanástej!

    • deadline says:

      sak a co si myslis ze ja chodim niekam bez zazracnych tabletiek? aj ked veru neviem ci ty beries nejake z lekarne (bodaj by ich mali v lekarni a bez predpisu…)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s