Jej svet sa skladá z nádejí na hromadách

Škoda že sebaľútosťou sa nič nedá vyriešiť…už by som bola za vodou. A neviem ani, prečo mám stále potrebu sa ľutovať, upodozrievam sa na takú tú závislosť. (A okrem toho sa rada kúpem, plávam – a keďže k moru ešte dlho nepôjdem, tak aspoň v sebaľútosti.)

Nepanikárte, nemám dôvod. Ale možno to súvisí so zimou, hoci o  slove zima by sme mohli polemizovať, lebo momentálne je 12°C. V januári. No ale popojedem (alebo popojebem, haha, aké vtipné). V zime je mi vždy nejak clivo, neviem čo so sebou, neviem čo chcem od života a tak všeobecne. Som dlhodobo beználadná a dávam to vyžrať spolubidlovi ale on je taký statočný a vie opraviť vodovod! Minule som mala záchvat zúrivosti, lebo v tomto úžasnom byte, ktorý nám nemálo ľudí závidí – hoci nič nepovedali nahlas – je všetko dojebané. Všetko, deti. Tečie odtok v kuchyni a netesní celá batéria (ale to opraviť nevie, lebo to treba celé vymeniť), sprchová hlavica je stará, popraskaná a voda strieka zo všetkých strán, ale najmenej odtiaľ, odkiaľ by mala (a vraj si ju máme kúpiť za svoje) (tomu jebte že si kúpim a keď sa budeme sťahovať, tak si ju vezmem a nechám im tú rozjebanú). Umývadlo v kúpeľni má nahovno odtok, ktorý sa večne upcháva a hádajte kto to svinstvo vyberá. Splachovač na hajzli funguje len na dobré slovo. Dvere na balkóne sa nedajú otvoriť, lebo v zámku je kúsok odlomeného kľúča a tí kokoti neboli schopní to opraviť predtým, než sme sa nasťahovali, hoci to tu bolo mesiac a pol prázdne. Ujebala sa nám kľučka na spálňových dverách. Dvere na kuchyni sa pre istotu nedajú zatvoriť vôbec, lebo prah je urobený nahovno a je to krivé.

Proste roboty ako na kostole a ja musím kokotov obvolávať a vyčkávať na robošov a podobne. Sere ma to jak trpaslíka. No a minule som mala záchvat, zúrila som, trieskala vecami a bola odporná jak ráno po opici a spolubidlo si v duchu hovoril (nie som vševedúci rozprávač príbehu, viem to, lebo mi to neskôr povedal): “Keep calm, you chose her. Keep calm.” Ehm. Hovorím že hrdina, kto ma už zažil v ráži, vie o čom hovorím. No ale to nič nemení na tom, že tento byt ma neskutočne sere. Niekedy si hovorím, že sme sa sem nemali sťahovať, lenže také kacírske myšlienky nemôžem vysloviť nahlas. Navyše každý byt je taký, furt sa dačo jebe a vy len vyvolávate a večne sa jebete s domovou správou. Bohatstvo! (Keby som nejaké mala, že.)

Dnes som sa odvážne vybrala za šéfom, že sa nudím a či neni možnosť nejakého postupu. No tak v našom tíme aktuálne ne, ale mohla by som sa uchádzať o jedno miesto v inom tíme. Akurát že ich servisné časy sú ešte horšie než strašné (od siedmej rána do polnoci a to aj cez víkendy!!! To teraz s víkendami od 10 do 18:30 som vlastne vyhrala, kokos) a tú pozíciu vlastne vôbec nechcem. Takže som trochu nervná, lebo ak sa nebudem uchádzať, nikto si nevšimne, že mám záujem, lenže ak sa budem a nedajbože ma vezmú, tak čo im poviem? Jednak tie časy a jednak náplň práce ma absolútne nebere. Uf. Asi sa na to vydrbem a budem si hľadať novú firmu, nech ma zas odrbáva niekto iný.

Ale ako vidíte, namiesto konštruktívnej práce na svojom živote som dnes večer akurát zežrala ryžu od prevčera (to dokresľuje moju úbohú situáciu), sedím v obývačke vo vyťahanom tričku (no, až tak vyťahané nie je, ale viete ako, musíte si predstaviť tú kôpku biedy) a púšťam si Haberu (Láska necestuj tým vlakom – to je soundtrack k môjmu spleenu) (aby som bola úprimná, tá tiež dohrala už pred 20 minútami). A ešte vám o tom aj píšem. Asi si idem spraviť nechty…

Ono totiž aj to je dôležité, lebo treba byť pripravený, keby vám dal život šancu. So špatnými nechtami sa môžte schovať. (Podľa rovnakého princípu som si začala kupovať lepšie handry – aj keď len vo výpredaji – lebo keď budem manažérka tak sa nemôžem dotrepať v košeli zaviazanej na pupku.)


3 Comments on “Jej svet sa skladá z nádejí na hromadách”

  1. Mía Snow says:

    Zima je na kokot!!!! O tom niečo viem, vo Fínsku trvá aspoň polroka vždy dpč. Drž, splín cítim tiež, šecko je na piču, len čiapka je na hlavu, dáme fšicko….a keď ne, tak jebať 😀

  2. 🙂 male opravy si bohuzial musis zaplatit sama, ale nechaj si uctenky, nemali by presiahnut viac ako 8% rocnej Kaltmiete. inak to musia tusim zaplatit oni


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s