Sňach

Po niekoľkých dňoch výžeru som v nedeľôčku vliezla do vlaku (napodiv som sa tento rok nezvládla vypásť tak ako minulé Vianoce, kedy mi skoro uletel gombík na džínsach – mala som tam len jedny – a do kupé sa musela napratať obuvákom) a vysedela si riť do tvaru sedátka. Cesta bola celkom vtipná, lebo v Prahe nastúpil voľajaký Ind, čo tiež šiel až do Berlína a tak sme spolu chlastali (mal fľašu vína a potom sme si jednu ešte kúpili v jedálenskom vozni – to bolo prvýkrát v živote, čo som bola v jedálenskom vozni a musela som pri tom myslieť na Vraždu v Orient Exprese, len sa nepýtajte prečo). Takže som vystúpila pripitá rozveselená a spolubidlovi sa rovno vrhla okolo krku. (Poznámka na margo – bude teda navždy spolubidlom, ako mi zvestoval hlas ľudu, síce len jeden, ale keďže ostatným je to tu jedno (!!!) tak sa ho budem držať.)

Bohužiaľ sme nepretrtkali noc, lebo mám krámy (spomínam si na jedno príslovie starých materí, že presnosť je výsada krámov a ja by som podľa mojich mohla zostaviť kalendár) ale tak aspoň bol čas na rozhovory, ehm.

Inak oné, okrem tej rasistickej časti mojej rodiny boli šecia sklamaní, že som spolubidla nedoviedla a mám nakázané sa s ním ukázať najneskôr na jar, lebo do ďalších Vianoc sa nikomu čakať nechce. (Haha inak predstava že mojej hypochondrickej rasistickej tety sedí na gauči černoch, je mega, síce si viem predstaviť, ako by sa tvárila, ale vidieť to naživo je priceless a na všetko ostatné je tu Mastercard.) A tato mi povedal, že keby si začali dovoľovať, tak všetkých uzemní, hehe, no hen jaká premena, ak si pamätáte na našu letnú rodinnú krízu. Ale naši sa potešili správe, že sa chlap rozvádza a radšej nespomenuli niečo v zmysle “len aby sa aj k tebe nezachoval rovnako”.

A aj v Berlíne nasnežilo! Je tu krásne, čo v zime nebýva, takže dnes sme vyliezli sa prejsť okolo jazera. S fľašou vína, aby sa nepovedalo. Spolubidlo ma fotil a potom povedal, že v snehu som oveľa fotogenickejšia než inokedy. Tak neviem, že či v tom zmysle, že zima je moja kamoška, lebo pod bundou nevidno tie faldy, ale hráme sa že ne, že to biela mi ide k pleti (keby som sa vyzliekla, ani by ma nenašli, lebo aj kožu mám v odtieni mozarelly, bleh). Niektorí Nemci dokonca chodia aj po sňachu na bicykli (to hneď spoznáte Nemca, je to ako Luxemburčania a Apple notebooky), takže sme sa im tajne smiali.

Práve som si uvedomila, že vám vlastne nemám čo povedať. Ale to neni nič nové, he? Inak čo vy, žerete? Pribrali ste? Ohohó, ja sa musím pochváliť, všetci mi povedali že som schudla! Cha. Asi mi to aj vydrží, lebo okrem Vianoc akosi trpím nechutenstvom.Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s