Yes I´m moving!

Deti, sme šťastne presťahovaní. Riešime veci ako – ako zošróbovať stôl (veľmi jednoducho!) a ako zapojiť lampu keď vám zo stropu trčia len káble (jednoduchšie než som si myslela) – inak lampy nemáme, ale zatiaľ sme si kúipili aspoň žiarovky, aby sme videli. Nemáme závesy, takže rozmýšľame, že budeme zatiaľ zbierať prachy za peep show a za tie si potom kúpime bársčo (čo myslíte?)

Dnes sme došli do shithole ešte upratať (a zistiť že sme si tu zabudli toľko vecí, že budeme musieť naspäť ísť taxíkom, ak nechcem dojsť ešte trikrát) a ja potrebujem internet (kks v novom dome ešte nemáme, to bude trvať celé veky).

Ale deti!!! Je to tak úžasný pocit! Vznášam sa na vlne eufórie. Krok dopredu – máme teraz oficoš spoločnú izbu (už vidím tie hádky o nábytku a čo kam položiť a čo zavesiť na stenu) a máme obývačku (v ktorej je hromada krabíc z Lidla – čo sme drbnutí aby sme si kupovali kartóny na sťahovanie? – a bicykle a kufre a igelitky) (áno, dostála som svojej povesti igelitkového magnáta, čo sa so mnou ťahá už od kedy som chodila do ŠvP, a totiž – tam s jedným praktickým kufrom, späť s kufrom a desiatimi igelitkami, lebo som sa nevedela zbaliť). Cestou som stratila jednu tašku s botami (dúfam že to boli tie, čo som chcela vyhodiť) a v nej boli aj papuče, čo ma sere viac, lebo to boli dobré ortopedické papuče, veľmi pohodlné! A spolubidlo sa hrozne teší že sa niekde stratili, lebo sa mu nepáčili, ale som mu povedala, že si kúpim druhé a okrem toho on má dáke umelohmotné z Lidla, no uznajte! Inak je ešte furt namieste ho volať spolubidlo? Lebo teraz akože by sa už asi patrilo hovoriť frájo, alebo čo…ne?

No, o tom neskôr. Dnes, keďže sme poslednýkrát poriadne v starom byte (o tom ako sme to vyriešili s kauciou vám poviem neskôr…), ešte si poslednýkrát zašukáme a necháme jej fľak na plachte. CHA!

Piču neskôr, poviem vám to hneď, bohvie ako dlho nebude net. V podstate to šlo takto: nezaplatili sme nájom za november. Samozrejme to vyvolalo reakciu a ona písala každý deň, že kde sú prachy. My sme mlčali a nechali ju dusiť sa vo vlastnej šťave. (Bola tam ešte taká predohra, že predtým došiel list, že je ročné vyúčtovanie a vrátilo sa nám mega veľa peňazí a ona odmietla ich dať za nájom a začala šachovať a vymýšľať. Preto sme pritvrdili.) No a keď už bolo isté, že sme podpísali a dostali kľúče a naozaj sa sťahujeme, napísali sme jej list. Teda ja a bola som na seba nesmierne hrdá, že ako som to sformulovala (po slovensky by som to tak nedala!) a tam som jej vypočítala, o koľko ma za ten rok ojebala a že toho sa vzdávam, ale chcem kauciu a že keď ju nedá, udám ju na sociálnom úrade. To zas mlčala dva dni ona a nakoniec poslala správu spolubidlovi cez fejs, že blablabla, láska, mier, karma, inshallah a blbosti. Nerozumeli sme čo to trepe (ale inshallah je teraz hláškou týždňa), ale napísala aj, že dúfa, že láska nakoniec zostane a prekoná tie hádky. Eh???!!! No, nevadí.

Potom poslala list, kde sa konečne vyjadrila, že nejaký jej kamoš to tu dojde ocheckovať a dá nám kauciu za kľúče a že nemusíme hľadať nijakých nájomníkov. Parádička, ne? Ešte síce stále nevieme, či sa s nami nechystá vyjebať (s kamošom som volala a neznel moc nadšene že sa tým musí zaoberať) ale ak hej, pôjde list na sociálny úrad. A ešte máme aj tie kľúče, takže kým sa to nevyrieši, nedáme jej ich.

A teraz ma ospravedlňte, ideme si dať posledné číslo.


One Comment on “Yes I´m moving!”

  1. ma to nieco doseba, stahovat sa spolu. ja sice stahovanie nenividim, ale ked sa ide z horsieho do lepsieho, je to super. dufam, ze bosorkim kamos sa nevola sergej, nie je z ukrainy a nezlomi ti nohu


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s