One more rainy day

Prší a je jesenne, listy žltnú a padajú na asfalt a okoloidúce autá nás na prechode ostriekajú blatom. Popiči, jeseň je tu. Našťastie neni moc zima (už teraz by som od slovenčinárky dostala dvojku minimálne za čechizmy, či ako tomu nadávajú, ešteže tu nijaká nepobieha) a tak je jesen-pleseň celkom znesiteľná. A ja sa vytešujem, lebo tento týždeň som pracovala – ale nie v blbom call centre, ale ako vedúca semináru pre dobrovoľníkov. Po dlhom čase som mala pocit, že moja práca má význam (a nie len taký, že aby bolo na chleba) a hoci to bolo nesmierne vyčerpávajúce (včera som zaspala už o pol 10 večer a spala som celých 12 hodín!), som nadšená a zase mám viac chuti do života a som motivovanejšia niečo na ňom meniť.

V pondelok idem síce zase do pakárne (keby radšej do pekárne), ale ešte sa stále veziem na vlne endorfínov, ktoré ma zaplavili ako po dvoch pilulách extázy. (Skoro som napísala extázi – toľko k mojej slovenčine.) Och a dnes som bola nakupovať, heh heh. Stále šetrím, lebo veď čoskoro sa hádam zadarí a dostaneme dáky byt (cítim sa tak trochu jak za totáča, vtedy sa tiež čakalo celú večnosť, kokos, aspoň že si popri tom čakaní môžem dať pomrdanče, lebo tie sú dostupné aj pre chudobných) ale pár vecí som už potrebovala. K tomu mám pár slov: Ponožky sú nechutne drahé. Keď rozpočítam cenu cestovnej tašky na 12 rokov (koľko podľa mojich predstáv musí minimálne vydržať), bola vlastne za babku. (Hoci, keby bola za cenu ozajskej babky, bola by nezaplatiteľná, tak čo je toto vlastne za metafor?) Mám novú sexi čapicu so šiltom, veľmi štýlovú! A pridrahú podprdu, ale aspoň to má kto oceniť. Na Alexanderplatzi sú nejaké trhy (vyzerajú ako vianočné, ale sú to zrejme jesenné, lenže oni majú trhy asi 47-krát do roka) a hrajú tam nemeckú dychovku a kolotočárske hitovice (“Ich bin so schön, ich bin so toll, ich bin der Anton aus Tirol”) – zachráň sa kto môžeš!!! V jednom stánku som kúpila spolubidlovi perníkové srdiečko, ale aby ste si nemysleli že sme nejakí gýčovití (sme, ale pssst!), neni na ňom nijaké vyznanie, ale nápis “Luder”, čo znamená asi toľko ako bitch. Tešil sa z neho a tuším to okomentoval slovami “you whore”, na čo ja som povedala “motherfucker” a potom sme sa 98 rokov bozkávali ako zmyslov zbavení. (Na nič viac sa nedostalo, lebo mám krámy, dopiče, ale na druhej strane zas lepšie než byť tehula a nakupovať dupačky v Primarku, lebo na lepšie neni prachov, či?)

A dnes ideme žiť. Juchachá.


3 Comments on “One more rainy day”

  1. Dee says:

    Luder? 😀 to som nepocula, to je jak muz od stetky zr štetko? 😀 cool! B-) vlastne ja som si tak uvedomila, ze neviem skoro ziadne slangove slova po nemecky!
    Ja som minule dostala pernikove srdce s napisom:”Si pekna”, co znie ako:”je pekne pocasie”, doteraz sa obaja na tom ujebavame 😀


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s