O privolávaní si nešťastia z vesmíru

Mám takú teóriu, že keď niečomu fakt veríte a stále o tom hovoríte, splní sa to. Zvyčajne sa sústredím na to dobré a keď cestujem na čierno tak sa až potím od sústredenia, aby som nemyslela na revízorov (to s tým nemyslením nevychádza, ale ešte ma nechytili). No a teraz, keď už máme za sebou úvod, môžme ísť na jadro. (Úvod je ako taká predohra, hoci tento je taký krátky, že sa to ani predohrou nedá nazvať, skôr len také pomazanie lubrikačným gélom.)

Jadro: S kolegami večne diskutujeme o tom, ako sa dať vypísať na čo najdlhšiu dobu bez nejakej choroby (to je predsa jasné, keď ste chorí, vôbec si voľné dni neužijete a preto je lepšie ísť do práce a nemrhať “chorými dňami” na ozajské choroby) a keďže sme všetci zdraví ako repy, väčšinou ide o to, vymyslieť niečo dosť vážne, ale nedokázateľné. Naposledy sme vygooglili (drzo priamo v práci) stránku, kde boli rôzne tipy práve pre naše účely. A hneď ako prvé tam odporúčali zápal šliach. Viete ako, stále pracujeme s myšou, to skôr či neskôr musí viesť k nejakej ujme! No a ja som si tak začala plánovať dovolenky (dlho dopredu) a vzdelávacie smeináre a kadečo iné, na čo by sa toto dalo využiť. Okrem toho je ešte aj burn-out fajná vec a pracovníci v call centrách to mávajú naozaj takže doktor vás vypíše skôr než dokončíte vetu a zalomíte obočie (jak Mečiar pri poslednom prejave).

Tak burn-out nemám, lebo ja som vo svojej podstate veselý človek a nejaké nasraté kundy si nepripúšťam, ja som, ako Nemci hovoria “unkompliziert”. Aby som neohlúpla, znova som začala vo voľnom čase čítať (minulý rok to bola hanba, tak sa to snažím napraviť) a čítam v každej voľnej chvíli, napríklad často aj miesto obeda (food for brain). Zdravé to asi nie je, ale moje telo má odkiaľ čerpať zásoby keď neobedujem takže nevyhyniem.

No a tie šľachy! Tak to som ani veľmi neverila že existuje. Chyba. Lebo mám taký vodojem, že to naozaj mám – a to práve vôbec nepotrebujem voľno!!! Dosť ma to sere, lebo momentálne nemám čas na také pičoviny a dovolenka na jeseň je pičovina a akože všeobecne, teraz zrovna nemám ani chuť, ani náladu, ani dôvody zostať len tak doma. Neviem teda, či mám tie šľachy ozaj zapálené, ale už niekoľko táždňov ma pobolieva pravé zápästie (presne v tých miestach, ktoré namáhate pri práci s myšou) a občas to vystreľuje až do ramena a občas dokonca nemôžem zaspať, ako to bolí. To teda len občas, chvalabohu, ale je to dosť nepríjemné. Takže ne len že sa môžem dať vypísať, ale dokonca kvôli tomu nemusím ani klamať (budem sa aj tak cítiť ako podvodník, lenže ja sa vždy cítim ako podvodník, aj keď nejdem do práce kvôli naozajstnej chorobe, takže to je jedno). Len si to musím ešte trochu šanovať na neskôr. Som teraz zmätená. A neviete náhodou, ako to vyliečiť, okrem toho, že naozaj pár dní (týždňov?) nebudem pracovať s myšou? Celkovo by nám mali v práci dať lepšie klávesnice aj myši, ale to ani nemusím nikomu hovoriť, lebo to je jak hádzať hrach na obrnený transportér.

A viete čo ešte mám? Posledné dni nábeh na žalúdočné vredy. Ale za to si môžem sama, tým svojím čudným stravovaním. Síce sa to prejavuje na nohaviciach (sú mi voľnejšie), ale občas mám pocit že mi práve dačo rozhrýza žalúdok zvnútra. Ja chuderka! (Trochu ma poľutujte, to mi stačí a dajte vedieť či mám ísť k lekárovi s tou rukou, alebo či to mám nechať zhoršiť, aby ma potom vypísal na dlhšie a pôjdem na nejaký zimný last minute.) (Ono vlastne – nejsom chorá, len práce neschopná, ako včera povedal môj kolega, ktorý je už dva týždne vypísaný a včera bol chvíľu u nás na kus reči.)


4 Comments on “O privolávaní si nešťastia z vesmíru”

 1. Dee says:

  …pomazanie lubrikacnym gelom 😀
  Podla mna to skus vyriesit pre teraz ibalginami (Der Ibalgin?:O), tie su aj protizapalove. A inak moj tip na dni volna- mozes pocedat ze vam doma prerabaju zachod a musis tam byt s nimi aby nieco nevzali!

  • deadline says:

   hahaha to je zla vyhovorka kedze pracujem na smeny. mohla by som si to totiz tak naplanovat…ale ked to bude pokracovat, dam sa vypisat, ved mi kvoli tomu odpadne ruka!

 2. Aranel says:

  Může to být od krční páteře nebo ty šlachy. K doktorovi bych šla a na zažívání si dávala bacha, ty žaludeční neurózy a potenciální vředy jsou hnus bolestivej. KOUKEJ JÍST.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s