Aby toho nebolo málo

Niekedy si hovorím že by som mala písať viac takých tých poučných, alebo aspoň dychberúcich článkov, namiesto toho stále sebestredne referujem o sebe (nedá sa ešte ani povedať o mojej maličkosti, lebo maličká zrovna nie som, ale všechno bude!). Viete, nejakú spoločenskú kritiku (lenže – s hanbou sa priznávam – žijem si v bubline a nečítam noviny), tipy na výživu a životný štýl (ale tie skôr potrebujem ja od niekoho iného) alebo články expatovského typu o živote v cudzine a o tom ako mi chýba brynzda a Elán (to prvé občas, to druhé vôbec).

Keď ja to neviem. A odkedy som prestala čítať v rodnom jazyku, aj moja štylistika ide akosi do čerta (všimli ste si, používam synonymá, nepovedala som do riti, ako obvykle). Smutný pohľad na tú spustnatelú úroveň rodnej reči, Hviezdoslav (The Starcelebrator) by zaplakal a povedal niečo nezrozumiteľné o vrzote spúšťadla a mastí krámoch (krámy mi už končia a mastím si leda tak tvár hydratačným krémom).

A zase sme sa dostali niekam, kam sme nechceli. V podstate išlo o to (odmlka), že všetci okolo mňa ma stresujú. Akoby zázrakom, keď máte stres v súkromí, v práci je tento týždeň pohoda-jahoda. (Okrem toho že dnes naklusali členovia predstavenstva a všetci nižší nadriadení behali jak s nasolenou riťou a my sme museli predstierať prácu o čosi výraznejšie. Ujkovia s vydutými líčkami, ktorým ponad goliere pretekali tlsté krky sa promenádovali po celom open office a telefonovali svojimi blackberries a ťukali príležitostne do prinesených macbookov. Vyzerali všetci rovnako, ako taký typický Heinz a dobre by sa hodili do nemeckého fetiš-porna. Ne že by som ja niekedy nejaké videla.) Kundy sú buď kľudné, alebo sa mi ich darí zľahka posielať do piče a ešte zinkasovať dobré hodnotenie (uvidíme na konci mesiaca) a čas ubieha rýchlo.

Ale ani o tom som nechcela, lež o domácom strese. Spolubidlo je ešte stále v Turecku a jeho wife začala podnikať kroky na rozvod (mám taký pocit, že chce jeho prachy, sledujem to z povzdálí). Kontaktovala nášho spoločného kamaráta z Berlína a natárala mu, že mi chce poslať balíček (uznajte, na to nepotrebujem byť veštica Teodora, aby som vedela, že o čo jej ide). On je trúba a dal jej moje číslo, našťastie mi to oznámil (s pokojom človeka, ktorý pravidelne berie jed na líšky), takže viem, že nijaký hovor s predvoľbou +44 nemám zdvíhať. Súčasne mi napísal aj spolubidlo, že nemám zdvíhať v žiadnom prípade, lebo wife chce nazbierať dáke dôkazy proti nemu. Ja vám poviem, že ani keby ma o to nežiadal, rozhodne sa nemám potrebu vybavovať s manželkou chlapa, ktorý spáva so mnou. Logika navráva. Byť súčasťou milostného trojuholníka ešte nikdy nebolo také napínavé. Naposledy sme ale boli všetci traja v jednom meste, ja ako býva dobrým zvykom som mala pozíciu utajovanej milenky (takže sa v tejto roli pohybujem s eleganciou a noblesou) a druhá žena nebola manželka, ale mala s tým chlapom dieťa. Tiež dobré, či? Akurát sa o mne dozvedela asi až o dva roky neskôr, keď náhodne našla naše spoločné fotky z Madridu, ktoré ten trubiroh poriadne neskryl. Spravila mu scénu, ale viac neviem. V tom čase som už dávno bola z toho celého vonku.

No a pred desiatimi minútami mi dvakrát niekto volal. Jedno anglické číslo a jedno “000” – asi skype? Nezdvihla som. Slušní ľudia už aj tak o tejto hodine spia, najmä tí, čo zajtra začínajú šichtu o siedmej. Čaute.


3 Comments on “Aby toho nebolo málo”

 1. Dee says:

  The Starcelebrator :DDDD skoro som sa zadrhla od smiechu 😀 Omg som nevedela ze on ma zenu a dieta!!! Doriti, tu ma zas az zamrazilo:D kazdopadne…zaujimave O.O a zena a zena dietata k sebe vedia? Kks toto je jak serial! 😀

  • deadline says:

   neee on, to bol iny co mal zenu a dieta 😀 asi som to nejak nezrozumitelne napisala 😀 boze boze, este to by mi chybalo, on ma len zenu 😀

 2. trsalka says:

  Bavim sa 😀


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s