Das bisschen Haushalt macht sich von allein

Moji drahouši prídu vo štvrtok večer, takže dnešok som zasvätila upratovaniu. Drhla som povrchy, o ktorých som za tých 11 mesiacov ani nezakopla (napríklad navrchu skrine) a vymietla dokonca pavučiny (máme vysoké stropy a ja tak ďaleko nedovidím, čiže to nepatrí k môjmu týždennému ometaniu, rozumieme sa). Lebo oni budú jastriť, to sa vie. Ale teraz môžu, lebo za chrbtom mi behala otrokárka a prstami skúšala povrchy, či je tam prach.

Keď sa dotrepala domov, pošlapala mi po umytej dlážke a potom sa pozerala ako umývam schody a zahlásila: “Keď skončíš, poviem ti, čo si spravila neporiadne.” Mala som chuť hodiť po nej tú handru, ale už som spomínala, že som veľmi pokojná a vyrovnaná osoba (len ma sere když ptáci poránu řvou!) takže som len ďalej drhla.

Ale jebať. Oné. Dnes som chcela kúpiť nejaké taniere, lebo keď prídu naši, aby sme mali z čoho jesť (hoci hora riadu ešte stále stojí na linke a čaká na spasenie) (takže si z nej beriem) (chacha). Taniere som síce nenašla (našla, ale pridrahé), lebo som vliezla do serepetičkárne (Nanu Nana, ak poznáte) a tam som objavila ÚŽASNÉ šálky s mačkami a topánkami (veľmi dievčenské, ale no a čo) a tak som hneď dve kúpila, keď už sa budeme sťahovať. A dve misky so sovičkami. Inak to som celá ja, začnem šálkami, ale no a čo, to sa ešte bude hodiť!

Už sa neviem dočkať, kedy si z nich dám kávu. Ojojoj, ja keď budem zariaďovať, všetko bude od inej matere, lebo sa nikdy neviem rozhodnúť pre jeden vzor a chcem všetko, ale aspoň to bude moje. (Jak náš vianočný stromček doma, každá guľa z inej súpravy, lebo ostatné sa za tie roky rozbili, ale ničoho sa nevieme vzdať a tak je to gýč.)


3 Comments on “Das bisschen Haushalt macht sich von allein”

  1. Inak presne, ja znášam všelijaké také prkotiny, minule som pískala, až sme kúpili hlinený kochlík (rastlinu medzičasom zožrali už vošky, takže tu smutne stojí s igelitkou na hlave, kým ju niekto vynesie) a potom som sa zase neovládla a kúpila aj sklenenú vázu, lebo ja obcas kupujem rezané kvety, lebo si nemóžem pomôcť…nemusím vysvetľovať, že pri mojej finančnej situácii sú to prudko nevhodné items na nákupnom zozname! (Väčšinu rastlín máme v odrezaných plastových fľašiach a vedrách, čo sme našli a naznášali z ulice…ešteže máme obaja smetiarsky pub, lebo inak by sme nemali do čoho presádzať…)

  2. Dee says:

    Co ti jebe, mne keby povedala ze:”potom ti poviem co si urobila zle”, tak by ma bud jeblo, rozplakala by som sa alebo by som jebla jej..toto co su za sposoby kristaboha?! Ona inak ma dakeho chlapa? Alebo daky background, ze ci boli vsetci v zivote nanu zli a tak…
    Ja ked som si na erasme zariadovala, tak prve co som kupila boli krepove a farebne papiere na vyzdobu a fotky do izby 😀


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s