Život v rozprávke

Žijem v rozprávke. Viem to, lebo vo vedľajšej izbe mám ježibabu, takže mi nikto nehovorte že neexistujú! Seba som honorovala za princeznú (nemám na čele zlatú hviezdu, ale zas ani hnisavý jebák, takže sa nesťažujem) a okrem toho tu mám čierneho princa na bielom koni. Totiž, bez koňa, ale zato rád jazdí, haha…ok, popojedem, to bol nevkusný vtip, hneď tak poránu.

Ježibaba včera došla za mnou, že či moje kečupy a dressingy musia byť v chladničke. Klipkám očami v štýle Zlatovlásky a nechápavo pozerám – všetky sú otvorené, takže…eeeh…áno! Ona na to – ale moje mlieko a džús tiež musia byť v chladničke a neni tam miesto. (Doteraz som neprišla na správnu odpoveď, ani nikto, komu som to hovorila, som otvorená vašim nápadom.) Potom mi oznámila, že nateraz to “nejak” vyriešila, ale že to takto nepôjde.

Dnes ráno som otvorila chladničku a reflexne som pátrala po dressingoch, ktoré som nikde nevidela (vo dverách chladničky ešte kopa miesta na minimálne jednu fľašu). Začala som sa tam prehrabovať a nakoniec som ich našla, nahádzala ich dozadu k stene chladničky (hej, presne, to miesto kde vám všetko primŕza). A verte, že ich nepoukladala, ona ich tam len tak šmarila až sa váľali v tom válovčeku kde odteká vyzrážaná voda. Hneď ráno mi stúpol tlak.

To je jej dobrým zvykom, rozhadzovať moje veci, napríklad v kúpeľni som mala jeden hrnček s drobnosťami (ako gumičky a pinzeta a také kokotiny). Jej hrnček. (Veliká chyba.) Jedno ráno som našla svoje veci vysypané a porozhadzované, hrnček fuč. (A nie je ani v kuchyni, podľa mňa si ho odvliekla do izby ako korisť.) Chápete, mohla mi proste povedať že to je jej obľubený a nechce aby som ho používala (aj keď som mu vôbec neublížila), ale ona sa teší, keď vie že ma nasere.

Okrem toho som minule nevedela nájsť svoj pres na citrón. Prehľadala som kuchyňu a dostávala sa do vývrtky, lebo vážení, ten pres som si kúpila sama, takže neexistuje, aby mi ho ona odniesla. Spolubidlo na to – choď sa jej spýtať, možno ho má v izbe. Ja – nejdem, nechcem ju vôbec vidieť. Takže šiel on a vrátil sa…s mojím presom na citrón! A s informáciou, že ona si ho plánuje vziať do Indie (kks, to tam nemajú domáce potreby?). Kým som stihla semtexovať, dokončil príbeh, že ona je presvedčená, že to je jej vlastný, hoci jej on oznámil, že ten pres je môj. (Cítim sa ako v zlom filme, keď bojujem o takú blbosť, lenže tu ide o princípy!!!)

Spolubidlo potom prehľadal kuchyňu, kým našiel ten jej a ešte jej ho aj umyl. Ja som síce doňho hučala, nech to nerobí, lebo puča si nič nezaslúži, ale on má také dobré srdce, chápete. Ja som svoj pres skryla vo svojej izbe, lebo som si už neni ničím istá. Rovnako nový olivový olej (lebo ten starý už minula). Viete čo, je to tu horšie než na luxemburskom intráku, kde som bývala s divochmi z Afriky, ktorí vám neváhali ujebať cestoviny zo včera z chladničky, ale explodovali ako Vezuv, keď ste sa odvážili použiť ich panvicu (tá historka s panvicou je fakt dobrá, lebo vlastne mala moja kamoška presne takú istú, ako jedna Kamerunčanka a tá na ňu najprv naziapala a nechcela si dať povedať, že Olga má rovnakú, až kým svoju našla nadotknutú v kredenci. Neospravedlnila sa, ale spolu sme dúfali, že jej to prišlo aspoň trochu trápne.)

No a ešte má jednu novinku, obaja budeme musieť podpísať papier, že nesmieme používať jej izbu, lebo budem mať právo nás okamžite vyraziť. Pcha. Som rada, že sme doteraz used the shit out of it. A keď odíde do piče, budeme v tom pokračovať, až do chvíle, kým sa neoslobodíme zo zakliatia a nájdeme si zakázanú komnatu niekde inde.


7 Comments on “Život v rozprávke”

 1. Dee says:

  Kks a inak preco ta jezibaba vlastne nenavidi??? A ako sa ocitla u vas (sorry za moje blogove blackouty!)??? Kedy odchadza? A preco tam dopice byva ked ju nik nechce?! -_- uz aj ja som vytocena a to som to len citala a nezijem tam, mna by jeblo

  • J. in Brazil says:

   ona to je jejich hauptmieterin ktera je ojebava a dela si z nich pasivni prijem protoze vyuziva toho, jak je v berline tezky sehnat wg. jinak taky tezka joginka, samanka a hlavne vyrovnana zena

   • deadline says:

    mame plan jak ju znicit, ale pomsta sa serviruje za studena, takze cakame.

   • J. in Brazil says:

    ha, nasli jste si na ni taky neco? ono ji nastve uz to, ze si odjede do indie s myslenkama na penize bez prace a az tam bude, tak ji oba najemnici reknou, ze odchazi a ze si ted musi ten byt platit sama 😀

   • deadline says:

    jednak to, a okrem toho je nelegalne ze tam neni (sama to povedala, takze teraz uz to mam iste) a je nelegalne ze my jej platime cely byt. Takze najprv to skusime podobrotky, najdeme najomnikov (chcem nas depozit) a ked sa jej nebude pacit, tak jej oznamim ze idem na gewobag im povedat pravdu. alebo jej to ani neoznamim, ale tam rovno pojdem. Este bude teatro, ale tak jej treba, jezibabe.

 2. uz by sa konecne mohla prestat vyhrazat tym vyhadzovom na hodinu, hlavne preto ze taketo dodatky su v zmluve nezakonne. a druha vec…pokial viem, sama pobera invalidny dochodok nelegalne, takze staci ak ty pojdes na sozialamt a bonznes ju

 3. Dee says:

  Kks tak to je dobre ujete -_- tesim sa uz na clanok o pomste 😛


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s