Návrat

Naposledy som písala o tej dobrej tete, čo je našou domácou. Rozhdola som sa tým aj pokračovať, nech máte trocha zábavy. V nedeľu som sa vyparila z domu bez slova, takže ona ani nevedela že na týžden odchádzam. Kým som nebola doma, odohrávala sa tu dráma, lebo spolubidlo rád hrotí situácie. Volali sme spolu dvakrát (o tom potom) a bola som rada, že sa nachádzam inde, lebo tá ježibaba tu robila peklo.

Keď som sa vártila domov, v piatok poobede, relatívne unavená a s hlavou plnou na prasknutie, privítala ma rovno vo dverách. Máme takú úzku chodbičku, vlastne schody (celkom strmé), takže najprv musíte odomknúť vchodové dvere do bytu, výjsť po schodíkoch a potom sú hneď ďalšie dvere do chodby. Odomkla som a ešte som ani nevkročila dnu, už sa otvorili horné dvere (musíte si to ale predstaviť, taký tmavý úzky priestor – starý dom – a strmé schody, čiže čarodejnica sa nado mnou týčila ako nejaký obelisk) a ona zhúkla (naozaj zhúkla!) “HALLO!” veľmi nepriateľským tónom. Vyštverala som sa po schodíkoch aj s backpackom a všetkými vecami a ešte som sa ani nevyzula, keď začala hubovať na spolubidla, že čo robil a nerobil. Unavene som odpovedala lakonickým “Ok” alebo “Aha” a rozhodla som sa nepriečiť. Oznámila mi, že som mala šťastie že som tam nebola, lebo že párkrát stratila nervy. A že mi poslala niekoľko e-mailov. Na to som jej povedala, že som nemala prístup na internet, takže si ich prečítam teraz, ak dovolí. Že niekoľko…každý deň asi dva siahodlhé maily, samé pičungy. Nečítala som ich celé, len som to tak preletela, ale vybadala som, že sa ma snažila dostať na svoju stranu proti spolubidlovi. Tá žena je fakt zúfalá. Myslíme si, že sa bojí, aby sme sa nerozhodli ju niekde natreť a prevziať jej byt (čo vôbec nemáme v pláne, lebo keby sme ho aj dostali, nájom by sa zvýšil a sem treba toľko investovať, že sa to vôbec neoplatí). Každopádne, keď zistila, že spolubidlo nespolupracuje s ňou proti mne, rozhodla sa nakloniť si mňa proti nemu (je asi dosť hlúpa, keď ju nenapadlo, že my si všetko povieme a nijaké dvojspolky a dohody sa konať nebudú, leda tak my dvaja proti nej).

No a okrem toho počas mojej neprítomnosti vliezla do mojej izby, vzala tú kuchynskú stoličku a vrazila mi tam nejakú inú, ktorú asi našla na smetisku, lebo tá je ešte horšia než všetky ostatné dokopy. Taká stará hnusná komunistická a hlavne vysedená, takže sa nakláňa dozadu, neviem to presne opísať, ale nedá sa v nej poriadne sedieť a už vôbec ne pri compe. Našťastie nevyhodila tú druhú, čo bola predtým v kuchyni, takže som si ju vzala. Keď sa odjebe do Indie, aj tak si vezmem naspäť tú kuchynskú. (Čo ju to nenapadlo?) Čo ma ale prekvapilo, nepovedala ani slovo na moju posteľ. Mám totiž vlastnú a tú čo tu bola, som vrazila aj s tým nechutným matracom do pivnice. Dosť som sa bála, že mi za to zakrúti krkom, ale nič. Hm.

Tak som sa pekne vybaľovala a ona zrazu došla za mnou do kúpeľne, že vie, že je nepríjemná a že je pre ňu tažké uznať niekomu že spravil dačo dobré. Skoro som tam odpadla. Poďakovala sa mi, že jej izba bola uprataná (keby vedela, že to kvôli tomu, že tu večne niekto prespáva, asi ma zabije) a že aj okná sú umyté a chladnička atď. Neverila som, že to je ona. Neskôr sme to riešili so spolubidlom a usúdili sme, že má zlé svedomie. (A povedal mi že kým som tu nebola, snažila sa ho nahovoriť na svoju stranu proti mne.) Našťastie v piatok sme tam boli spolu asi len dve hodiny, lebo ona odchádzala na týždeň dakam do piče. Nevieme presne kedy sa má vrátiť, ale treba sa mať radšej na pozore. A dúfam, že potom tu už nebude oxidovať pridlho a vráti sa do Indie. Haha, práve som si spomenula, že ona napísala ešte aj mail tomu Grékovi, Thanosovi, čo tu býval predo mnou a dačo mu vypičovala. A on je odpísal toto, skoro som sa pošťala od smiechu: that is, although u treat us like wallets we all respected the house and made it possible to you to win money just by breathhing air. that u wanted even more money and even a more submissive behavior from the tenants is sth that only a yogi in alaska can help u with. the house is in a better condition than u when u left

Anyway, dosť o tej čarodejnici. Ako som už spomenula, bola som šesť dní na seminári. Takže technicky sme sa so spolubidlom nevideli štyri dni, lebo odchádzala som v nedeľu poobede a vrátila som sa v piatok. Ale!!! Nevdela som poriadne spávať a bola som nejaká bez seba, jak mi chýbal. Okrem toho sme si furt písali a volali sme spolu dvakrát (!!!). Som jednou z nich! Ako tie nechutné páriky, čo nevydržia bez seba päť minút a večne si vyvolávajú a oné. Uf. Keď v piatok došiel domov z roboty, len sme sa na seba vrhli a neodlepili sme sa až do dneška rána (boha, v sobotu som chodila jak cowboy). Teda ako zvládli sme popri tom aj ísť von a žúrovať, ale ako by povedal Thasos (náš grécky kamoš) (to je druhý, ne ten čo tu býval) – boli sme celí lepkaví jak sirup, od toho cukrovania. A no a čo.

V Berlíne je teraz horúco a ja nanešťastie musím ísť za chvíľu do práce (je mi na grc!), uvidíme, či bude ešte stále tak horúco aj vo štvrtok, keď mám voľno. Nejak nemám čas sa opaľovať a tak zostávam bleduľou. Aspoň sme so spolubidlom pekne kontrastní, hahaha.


6 Comments on “Návrat”

  1. My máme takú stoličku, že keď si sadneš, vyletí z nej jeden klinec a nemôžeš sa veľmi vrtieť ani zakláňať, lebo sa rozletí. A inak ona teda je tam len na čas?

  2. J. in Brazil says:

    to je dobra psychopatka. co kdyz se vrati na cele leto? btw jak jsem cetla, ze se uklidnila a prisla za tebou, tak se mi prvni vybavila ta lahvicka s morfiem nebo co to mela v koupelne na te svoji policce, uplne bych to nepripisovala svedomi 😀

  3. na to, ze mastrach, ze ju bonznete sa chova celkom prijebane. neviem,ci chape vyznam slova”provokovat”

  4. Chérie says:

    ja nikdy nepochopím takýchto ľudí, ktorí majú svoju existenciu založenú na tom, že druhým, normálne sa správajúcim, znepríjemňujú život.
    proste nepochopím.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s