Jún

Milujem jún. Chcela by som, aby bol jún 12 mesiacov v roku. Ja som sa v júni narodila (na výročie atentátu na Františka Ferdinanda d´Este) a som na tento mesiac zaťažená. Dokonca neni ani veľmi júnové počasie, ale nevadí!!! Aj tak môžem chodiť do práce na bicykli a vždy dorazím s príšerne rozfúkanou ofinou, ale koho to tam zaujíma? Možno tak kolegu Hráča, ale ten po mne ide jak Gestapo po Fučíkovi (a dlží mi 5 euro a ja neznášam keď si musím vymáhať dlhy, ale čo som ja národná banka?) (možno tak národná banka Arménska, chacha), takže tomu to určite príde sexi. (Inak len na margo, minule sme žrali donuts – má to vôbec nejaký slovenský preklad? – a niekto začal s rečami o posilke a vtedy Borec zahlásil, že no, veď Wicked do posilky ísť nepotrebuje, ona si kľudne môže dať ešte jeden. No tak ja som sa skoro zadrhla tým donutom, lebo keď niečo potrebujem, tak je to práve posilka a ešte aj diéta, ale zasa som s potešením zaregistrovala, že kúpa extra krátkych šortiek (ktoré som mala práve na sebe) sa rozhodne vyplatila a budem tak chodiť oháknutá častejšie. Treba to využiť, kým mám prácu, kde si to môžem dovoliť.) (Koniec zátvorkového kráľovstva.)

Ale o čom som to? Lebo zasa odveci, ako býva mojím dobrým zvykom. Mám niekoľko Anliegen, ktoré by som tu chcela rozpovedať.

Za prvé, dnes som konečne zohnala hennu a nafarbila si vlasy. Teraz čakám a som strašne zvedavá, či a ako to chytí a či nebudem mať polku hlavy nafarbenú zle. Držte palce, lebo nanášalo sa to fakt blbě.

Za druhé, z detí suseda nad nami idem zošalieť, lebo asi majú pocit že ich byt je bežecká dráha. Skáču, dupocú a hádžu o zem kovadliny (no dobre, tak ne kovadliny, ale dačo podobne ťažkotonážne). Zato im do noci zlomyseľne púšťam hudbu, čo má jednotvárny beat. Cha. Nech sa im otriasajú postieľky v rytme nemeckého techna, aspoň si zvyknú na berlínsky nočný život hneď za mlada.

Za tretie, v práci ma ojebávajú. Teda viac, než som im dovolila keď som podpísala zmluvu (s diablom). Zaplatili mi menej než som odrobila, kurvy jedny. (Teda technicky som bola vypísaná, hoci som nebola chorá, ale to oni nevedia a majú mi zaplatiť všetko za čo dostanú papier od dokyho, takže dnes som pol dňa ani nepracovala, len počítala svoje hodiny a porovnávala s výkazmi a písala maily na personálne oddelenie.) Nech si nemyslia, že sa nechám len tak okašľať. Ale inak by som asi mala robiť viac nadčasov, lebo takto nebudem mať za chvíľu ani na nájom. A to prosím pekne už neplatím 80 mesačne za električenku. Tak ja neviem, kam tie prachy idú…ech teda viem, ale o tom inokedy (alebo radšej nikdy).

Za štvrté a teraz sa posaďte, pôjdem na konci mesiaca do Prahy. Lebo so spolubidlom sa hráme na Romana Tyčku a pôjdeme na predĺžený víkend osláviť moje narodky. Som zvedavá a napätá (ešte sa nepotím, vďaka bohu za alumíniové deodoranty) a teším sa jak sviň. Budem vám samozrejme referovať, ale podľa mňa to bude absolútne crazy.

Za piate, zajtra sa stretnem s Felixom. Felix je jeden Nemec, s ktorým som voľakedy šukala (asi ste nič iné ani nečakali), asi v treťohorách. Žije v Kolíne s frajerkou, je dizajnérom na voľnej nohe a je teraz Spiesser. Momentálne prišiel do Berlína pomôcť nejakému kamoškovi s maľovaním a zajtra pôjdeme trošku osviežiť spomienky. Tak to teda naozaj neviem ako dopadne.

Za šieste mám teraz voľný víkend, čo je už samo o sebe dôvod na oslavu a ešte je aj Karneval der Kulturen, takže samá žúrka, všade. Yaaay. Fucking yaay!

Za siedme, hovorila som už, že Berlín je najlepšie mesto na svete a nikdy sa odtiaľto nepohnem? (Určite ne, ale teraz si to poznačte!)

 


5 Comments on “Jún”

  1. Dee says:

    šortky a nemci!!! garantácia úspechu! ale nechápem prečo… ja som minule došla v kraťasách, čo mám už asi 5 rokov a navyše sú natrhnuté naboku a všetci že oooo, sexyyy a ja že wtfg, v tom idem akurát tak na bicykel! neviem ako je to v berlíne, ale inde im očividne chýba ženskosť 😀
    Poprosím fotku vlasov!!! 🙂 (tvojich, nafarbených :D)
    Felix 😀 prosím, aj to potom zreferuj 😀

  2. jezis, jak zavidim. ajs a tam musim vratit. ked ja mam teraz moju osobnostnu krizu, lebo sa mi z toho mesta kde zijem chce grcat a berlin is the only one for me a frajer to sabotuje, jebat ho. ked budes v prahe, chod definitivne do baru Bukowski, je tam majitel kanadan, co sa vola Glen a vyrastal na Slovensku a po zaverecnej casto necha ludi chlastat zadara, ked zamkne

  3. Donut je v zasade siska, ne? a aj mne posli daku monotonnu hudbu, ale ne po nemecky.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s