Pondelok

Najprv sa poľutujem. Pribrala som!!!! Alebo sa mi scvrkli gate. Som nešťastná a zúfalá a z toho mám chuť na sladké. Nemáte pocit, že to je celé kontraproduktívne?

A už zasa musím pracovať. Teda do stredy, potom mám dovolenku a príde slepačí výbor na výlet do Berlína a toto mesto voľačo zažije.

Víkend bol pokojný, ako víkend starej ženskej. V sobotu som donútila spolubidla, aby so mnou šiel do Ikey (pre mňa udalosť dňa, ale viete ako to majú chlapi s Ikeou…celú dobu ma hnal a znervózňoval) (ale ja som ho donútila kúpiť si posteľné prádlo, lebo to jeho je katastrofálne…a dokonca som mu takmer nanútila také čo sa páčilo mne, ale potom som sa spamätala, že čo to robím, ale neverili by ste, aká automatika u mňa naskočila!) (zároveň som zistila, že muži sa v rámci svatého pokoja nechajú celkom ľakho manipulovať), lebo on má takú električenku, na ktorú môže cez víkend niekoho vziať so sebou. (Ja už si nekupujem, mám bicykel.) Vynechám fakt, že si ju zabudol doma, takže sme obaja šli na čierno. Ale mám novú panvicu a lampičku na čítanie!!!

Večer som si čítala a na druhý deň som zistila, že bola dlhá noc múzeí, kam som sa už dlho chystala a ktorá býva dvakrát do roka. Som tupaňa, tak mi treba. Hlavne že som si to zapísala a všade boli plagáty. V nedeľu som sa po ôsmych dňoch vyteperila do fitka (hanba mi), skoro som vypustila dušu a potom som sa stretla s Aitanou v Mauerparku. Keďže celú sobotnú noc lialo, bola tam potopa a takmer žiadni ľudia. Výborné. Len trochu zima.

V nedeľu večer sa vrátil aj mladý – po tom, čo v piatok večer išiel von. Vrátil sa trochu rozcuchaný, so zmäteným pohľadom a pozoruhodným cucflekom na krku. Žiaľ sa mi z neho nepodarilo vytiahnuť, ako k tomu došlo. No nič, ja si uženiem vlastný cucflek, lebo ako hovorím, vo štvrtok dorazí slepačí výbor a to bude šesť dní bohapustej zábavy, ako sa na nás patrí. Kto si pamätá luxemburské zážitky, môže si urobiť približnú predstavu.


6 Comments on “Pondelok”

 1. este som ti pisala, ze bundesrat je zadarmo, v ramci noci muzei:-) ty si koza, komu niet rady

 2. Dee says:

  inak “slepačí výbor” je perfektný názov! 😀
  a inak č. 2: to je hrozné toto bývanie na vlastnú päsť, lebo potom sa človek vybere do ikei a teší sa z toho, že má nové veci do domácnosti a pritom kedysi som sa tešila akurát z toho, že som si kúpila čipkované gaťky alebo dáku podobnú malichernosť. teraz ja na sebe pozorujem, že už mám prehľad v ktorom obchode je čo lacnejšie, je to desivé!
  užite si týždeň, haha, a všetko pekne zapisuj! v októbri tam máš mňa a mojich jebavých erasmákov! 😀

 3. J. in Brazil says:

  ja jsem taky pribrala! nebo mam aspon ten pocit protoze tady nosim stejne jenom teplaky a ty by mi nebyly tesny ani kdybych pribrala 20kg. je to psi zivot! 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s