Under pressure

Asi si hovoríte, že to snáď ani nejde, pri tom ako sa vyhýbam povinnostiam, ale karma ma tuším kope do prdele, alebo ma na niečo upozorňuje. Dnes mi došiel mail potvrdzujúci objednávku nejakých športových handier, ktoré som si v živote neobjednala. Faktúra na 131 euro. Skoro som vyletela z kože a strávila dve hodiny písaním mailov a telefonovaním s mojou bankou. Aspoň ma to konečne nakoplo k tomu, čo som chcela urobiť už dávno a to založiť si nové konto. Viete čo, také nervy som už dlho nemala.

Druhá rana egyptská je, že mi prdla pneumatika na bicykli (z toho usudzujem, že keď mi minule v servise tvrdili že ich treba vymeniť, neboli to len vyhliadky na zisk), takže som ho dnes odniesla do bicyklovej nemocnice a očakávam, že mi zasa naúčtujú tak stovku (a vážne si v duchu nadávam, že som si nekúpila nový). Ale stáva sa. Predpokladám, že len čo bude vytuningovaný, niekto mi ho ujebe.

No a do tretice všetko dobré, takže včera som čelila frontálnemu pokusu o bozk od môjho kolegu. Inštinktívne som sa uhla, tak ako to vždy býva vo filmoch, takže ma trafil na líce. Našťastie mi šlo metro, takže nebol čas cítiť sa trápne. Ja som vedela, že o čo mu ide, ale kým sa priamo nevyňadrí, je ťažké odmietať, že. Lebo takých už poznáme, ktorí sa potom ohradia, že oni predsa nikdy nič v úmysle nemali a to vy ste namyslená krava a vôbec, veď “ja som s tebou chcel byť len kamarát”.

Po piatkovej party mi v sobotu vypisoval SMS-ky (ešte aj to, nemá teraz net a ja naňho musím míňať kredit, pfff) a volal ma von a nemala som sa tomu ako vyhnúť, tak som mu povedala, že v nedeľu. Takže v nedeľu sme šli do parku, ja som sa nalievala francúzskym vínom (nemyslite si že je romantik, to víno som doniesla ja v piatok, ale sa neotvorilo) a potom sa spustil dážď. On strategicky navrhol park, ktorý sa nachádza asi 5 minút peši od jeho domu, takže sme samozrejme šli k nemu. Kecali sme a potom sme pozerali nejaký film (strašná pičovina, taká americká “komédia” o dvoch huličoch, na ktorej sa zasmejete ak máte 13…nútila som sa aspoň do ľahkého úsmevu pri scénach, ktoré som vyhodnotila ako “vtipné”, lebo som nechcela byť nezdvorilá a hovorila som si, že teraz už chápem, prečo v amerických sit-comoch používajú za každým vtipom ten smiech…inak by ste totiž nevedeli, že to malo byť vtipné. Mali by to používať aj v celovečerných filmoch.)

Ja som bola natisnutá na kraji gauča a on sa nenápadko-hovádko posúval bližšie a sem-tam ma chytil za koleno (jakože v rámci konverzácie, chápete…iste poznáte ten moment, kedy najlepšie vysvetlíte, čo máte na mysli, keď niekoho pri tom chytíte za koleno). Medzi iným došla reč aj na moju nemčinu a blablabla a že je obdivuhodné, ako dobre hovorím (pfff, keď niečo robíte 20 rokov, aj sa patrí) a že môj akcent je reizend (alebo dačo podobné). To už mi blikali výstražné svetlá. A že nech si nemyslím, lebo aj Borec považuje môj akcent za reizend a to je jediný dôvod, prečo si zo mňa robí srandu. Zatiahla som len “Eeeeeeeh…”

Ja som stiahla vačšinu toho vína a o 11 som povedala, že už musím ísť. Ponúkol sa, že ma odprevadí na S-Bahn (to znamená, že musí ísť so mnou tri zastávky električkou a potom zase naspäť) a ja som odmietla. Dvakrát. Keď to nepomohlo, povedala som, že teda ak sa chce trochu vyvetrať, nech ide, ale že kvôli mne nech sa nepreháňa. (Ja už neviem, ako dať jasnejšie najavo, že nič nebude.) V električke sme sa vlastne ani nerozprávali (ja som bola unavená a trochu nervózna). S-Bahn našťastie dorazil dosť rýchlo a na rozlúčku sme sa objali. Už som dúfala, že mám tú ceremóniu úspešne za sebou, keď sa ku mne naklonil a … trafil presne na ľavé líce. Uf.

Nič zaujímavejšie sa nedeje, pre istotu som sa dala vypísať do zajtra a v stredu idem zasa do práce a uvidím, že budú aj oni stresovať. Božínku.


9 Comments on “Under pressure”

 1. Dee says:

  hahaha, super, obletovana, tak sa mi to paci! 🙂
  omg! nam sa tu minule na podpultovom ruskom trhu snazili predat prehistoricky socialisticky bajk za 100 euro, ze je ako novy 😀 snat to dobre dopadne!!!!

  • deadline says:

   jo, zaplatila som 76 za vymenu plasta a duse, odmontoval nefunkcne dynamo a daroval mi blatnik…jebacka na prachy, aspon jazdi 😀

 2. No vidíš, to máš za to, že mu tak okato dávaš najavo svoj záujem….. 🙂
  N.

 3. na zaciatku sa mi to este v nemecku zdalo mile ako mi chvalia akzent. Ale teraz je to uz iba otravne, lebo si to vysvetluju ako pozvanie do mojej vaginy

  • deadline says:

   presne!!!! na zaciatku mi to tiez lichotilo ale uz mi to ide len na nervy, ked si robia srandu aj ked mi ho chvalia, radsej nech o tom vobec nehovoria…ale ked oni to nehovoria kazdy den, to len my to kazdy den musime od niekoho ineho pocuvat, preto si to asi neuvedomuju. ale asi im zacnem hovorit ze faaakt, aj ty mas dobry nemecky prizvuk! (co zas v berline je tak trochu klmastvo, ale nevadi). hahaha.

 4. Anna says:

  No dobrý))) To je fajne teda ta záležitost s kolegou…jsem nečekala že jsou tak natvrdlý

 5. J. in Brazil says:

  tak vis co…kdyz se to sere, tak na jedny hromade


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s