Závislosť

Už piaty deň som nemala v sebe ani kvapku alkoholu a ani jediný joint. (Zato som svoje závislosti začala nahrádzať tabakom, ale len vo veľmi malých množstvách a skôr zo zvyku, ako z fyzickej potreby.) Som na seba hrdá, aj keď veľa ľudí ma teraz vysmeje do ksichtu. Ale viete čo, jebem im riť, lebo ich aj tak nevidím (takže ma môžu leda vysmiať do vlastného monitoru, ale keď dokážem ľudí rozosmiať, vlastne rodím dobrú vec, či?).

Nikdy v živote som sa nerozhodla “prestať” a aj teraz to robím len zo zvedavosti. Vlastne s ničím neprestávam, dávam si mesačnú pauzu. Ale nie len o tom som chcela, chcela som sa priznať (teraz to bude asi trápne, ale nech), že som v piatok prvýkrát v živote zistila, že sa viem baviť bez alkoholu. Smutné, tí čo nado mnou už dávno nezlomili palicu, asi to robia teraz, ale možno je to znamenie, že tú palicu môžte zasa zlepiť, lebo nejsom stratený prípad. Najhoršie závislosti sú psychické, to vie každý, kto nad tým aspoň raz rozmýšľal (lebo ak ste prečítali čo len jedinú knihu o drogách, viete, že aj heroinisti sa svojej fyzickej závislosti zbavia relatívne rýchlo – ak teda neboli už na samom dne a nemusia doživotne brať metadon – ale celé je to v hlave). Ne že by som sa teraz chcela porovnávať s heroinistami, tak ďaleko si nedovoľujem zájsť, ale trochu som posledný týždeň nad tým rozmýšľala.

No a v piatok ma kolegovia prinútili (ech, moc práce im to nedalo) ísť s nimi na pivo. Čo znamenalo, že oni pili pivo a ja čaj v takej hnusnej Eckkneipe, čo je pri našej robote. Potom si dali jointa a ja len cigaretu. Skúšali to na mňa, lebo to je zábavné (veď ja som to tiež robila iným), ale zostala som silná, aj keď piť čaj v krčme je dosť divná záležitosť. Bola som ale prekvapená aké to bolo jednoduché. A prekvapená, aká bola sranda. Mala som rovnaké záchvaty újebu, ako keď pijem a domov som došla o pol piatej. Dnes som spala dlho, ale keď som sa zobudila, nebola som v prdeli, ako obyčajne a celý deň som sa cítila fajn. Hovorím vám, veľmi zaujímavá skúsenosť. (Ale nealkoholické pivo je hnus.)

Myslím, že keď si po mesiaci dám práska, tak ma švihne o zem a asi budem aj po dvoch deci vína veselá ako kopa hnoja. Ale to vám poviem po mesiaci.


7 Comments on “Závislosť”

 1. Aranel says:

  Ahoj, já jsem deadline a dávám si pauzu.
  Ahoj, deadline, věříme Ti!

  Ne fakt, myslím, že je to dobrý, že to tělo ocení. Tak pěkně reportuj, když máš čas místo kocovinovýho rána. 🙂

  • deadline says:

   haha, vazne to znie jak z nejakej terapeutickej skupiny, hanba mi. Lebo ja hovoriem “nie som zavisla, mozem prestat kedykolvek chcem!” a ludia vzdy ze – to je picovina, ked nejsi zavisla tak nemusis prestavat 😀

 2. aspon nemas sracku z piva:-)

 3. Hihi, Wicked nám tuším začína dospievať. 🙂
  N.

 4. mi daj üpotomvediet,ci si z toho rapidne schudla, vraj bez piva sa chudne


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s