We´re all on LSD

Nie sme, len sme minule v robote kritizovali tu pesničku, čo hrá, keď voláme helpdesk a čakáme vo Warteschleife a kolega DJ povedal, že by radšej mali hrať tanečné electro, kde celý čas hučia len basy a občas niekto zahučí “We´re all on LSD” ale dáva to väčší zmysel ako hentá pičovina. Ja súhlasím.

V sobotu som mala veľkolepé plány, že po práci pôjdem do posilky, lebo posledný mesiac som to nejak zanedbávala a mám pocit, že som pribrala sto kíl. Cestou na zastávku sa ma kolega Nezávislák spýtal: “Myslíš na to, na čo ja?” Je to naša tradícia, že keď máme spoločný Feierabend, v najbližšom Spätim si kúpime Sterniho a vychlastáme ho cestou na stanicu S-Bahnu. Ja hovorím: “No, vlastne hej, len ja som chcela ísť cvičiť a keď si dám pivo, už nepôjdem.” On ne že by ma nejak extrémne prehováral, ale spomenul, že ešte pár ďalších kolegov sa stretávajú u kolegu Hráča (začínam mať v tom sama zmätok, nebojte sa…tento hrá veľa videohier, taký sympatický chalanko, srandista) a chcú hrať nejaké videohry a popri tom si dať pár drinkov. Ja som yes-person, veď viete. Takže som hneď namietla, že videohry hrať neviem, ale zato viem piť a navrhujem aby sme robili to druhé.

Sny o posilke vybledli ako ranné zore a ja som nastúpila s Nezávislákom na metro opačným smerom, než boli moje dobré úmysly. Kvôli mne sa teda ani moc nehralo (aj keď na konci, keď sme boli nacenganí, tak som zvolila že môžme hrať nejaké old-fashioned games, hlavne aby to bolo 2D a stačilo stláčať maximálne tri gombíky), zato sa pilo. A Hráč má bongo, takže som stratila svoje bongové panenstvo. Chytila som záchvat kašlu a následne záchvat smiechu, taký flash som ešte nemala. Uf. Pekné, pekné. Pôvodne som neveľmi túžila po tom, aby kolegovia vedeli tak veľa o mne, ale na druhej strane, keď to robia s vami, tak to neni problém, či? Bola tam aj jedna kolegyňa, také slušné dievča, húlila prvýkrát v živote. Niekedy neviem, či len niektorí ľudia sú neskúsení, alebo ja moc skazená. Ale teraz sa mi o tom nechce filozofovať.

V nedeľu mi došla SMS-ka od Hráča, že či dojdem k nemu pozerať film. Nevedela som, či som pozvaná len ja, alebo ako a nikd ypredtým som nemala pocit, že by po mne šiel, ale azda to prehodnotím, lebo keď som neodpovedala, poslal ešte jednu s “Ja, oder ja? ;-)”. Lenže ja som mala program, tak som nemusela vymýšľať výhovorky. Interesantné.

Viete čo? Som chorá a vypísaná do piatku. Len v skutočnosti nejsom až tak chorá a teoreticky by som mohla zajtra aj pracovať, ale viete ako to je! V nedeľu ma bolelo hrdielko a v pondelok tiež (ale v pondelok som mala voľno), takže som nešla cvičiť (to ma sere dosť). Ale nepremárnila som deň, kúpila som si svinsky drahého čerstvého lososa (dnes sa hotujem ho jesť, ale neviem presne ako sa losos upravuje) (k tomu mi napadá, že som to hovorila spolubidlovi a nevedela som si spomenúť ako sa povie losos a zadrela som solomon a on sa tváril nechápavo a ja za asi 5 minút že – salmon! a on mal STRAŠNÝ údrb a ja potom tiež, až mi slzy tiekli, a to ako vždy – na verejnosti). Aha a vytiahla som spolubidla von, aby zas netrávil deň v posteli (on má zopár svojich issues a rieši to absolútne nevhodným spôsobom). A to napriek tomu, že pršalo! Šli sme do Kreuzbergu do etiópskej reštaurácie.

Bolo to popiči! Vedeli ste že Afričania jedia rukami? Ja som to tak trochu zaregistrovala, lebo občas mávam s Afričanmi do činenia, ale spolubidlo zas často jedáva paličkami (všetko, ne len čínu), takže ma to tak nejak nenapadlo. Takže keď nám doniesli jedlo, zostala som trochu vykoľajená a trápne som si vypýtala príbor. Teta mi doniesla vidličku, žmurkla na mňa a hovorí: “Ale musíte cvičiť!” Nakoniec som tú vidličku nepoužila. Viete aké je fantastické jesť rukami? Celkom som na to zabudla. A chutí to lepšie. Niekedy je to, čomu sa hovorí civilizácia len na škodu. (Ale jesť paličkami polievku, ako to robia v Ázii, na to som ešte nedozrela.)

A to jedlo bulo výborné, rôzne druhy mäsa vo všelijakých omáčkach a k tomu také placky, netuším z čoho, lebo nič podobné som ešte nikdy nejedla. Štruktúrou trochu podobné palacinkám, ale kyslejšie a trochu sa lepili. Výborne sa nimi naberalo to mäso. Viete čo je haluz? Že chodením po rôznych exotických reštauráciách má človek pocit, že zažíva Berlín. Všetko čo je na Berlíne berlínske, je vlastne zahraničné. Zaujímavé. No a dnes som ešte stále chorá – takto vám to poviem – celú noc ma svinsky bolelo hrdlo a ráno tá kurva ani nepípla, ale šla som k dokymu a nechala sa na 5 dní vypísať. Okrem toho mi dal papier na fyzioterapiu, lebo už od novembra mám zaseknutý jeden stavec a dúfala som že to prejde samo, alebo aspoň cvičením, ale akosi to neprešlo a teraz dostanem pol hoďku masáže a budem musieť doplatiť asi 2,50 – když se to vezme kolem a kolem, tak se nám tahle večerní prácička vyplatila.

A teraz ma ospravedlňte, potrebujem ísť do Ikei, lebo večer ešte idem do divadla. (Viete, zostať doma s boľavým hrdlom je dobré na boľavé hrdlo, ale ne na moje psychické zdravie.) (Pristihla som sa, že na sebe hľadám príznaky choroby tak dlho, že ich naozaj začnem cítiť, lebo v duchu viem, že ojebávam a v skutočnosti trpím len na lenivosť.) (Ale to hrdlo ma fakt bolelo!!!)


5 Comments on “We´re all on LSD”

  1. trsalka says:

    Ja som dnes tiez chcela ist do posilky, ale mam opicu a deadline. Tak idem namiesto toho vecer na schnitzel, za odmenu.

  2. Aranel says:

    Fuj bong, fuj, jak mi tráva chutná, tak bonga nemůžu, to by se mi hlava i s plícema rozskočila.

  3. napis mi potomadresu tej etiopskje,skocim tak,ked bduem v berline. aj ekd neviem, ci budem chciet rukami,ja sa niekedy zle oholim a potom mam nutkanie sa tam skarabat

  4. J. in Brazil says:

    jo, o tom jsme se bavili jednou s hipstrem, ze je to zajimavy, co z berlina bude, protoze berlin rovna se smeska vseho moznyho, neni tam nic typicky berlinsskyho z 19 stoleti nebo tak neco, proste vznika uplne novy mesto


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s