Pure morning

Hovorila som vám, že ráno fajčím, len keď mám voľno? Si to škrtnite. Hovorila som vám, že ak, tak iba pred poobednou šichtou? To si tiež škrtnite. Dnes som sa zobudila asi o druhej v noci, bolo mi hrozne teplo, lebo spolubidlo je jak výhrevné teleso. Už sme nezaspali, zdalo sa mi to zbytočné, lebo som aj tak musela vstávať o piatej. Bol to veľmi intenzívny začiatok dňa. Keď zazvonil môj skurvený budík, vyliezli sme a šli sme spolu do kúpeľne (posúvame sa po leveloch svetelnou rýchlosťou, lebo bežne sme v kúpeľni a na hajzli spolu – teda ne na hajzli spolu, ale jeden na hajzli a druhý vo vani, hovorím vám, také dačo som ešte nezažila!)

Kým som sa sprchovala, spolubidlo mi podával jointa priamo do úst (lebo mokré ruky som mala) (všímate ten nemecký slovosled?) a potom sme sa vymenili a ja som ho podávala jemu. Podchvíľou sme sa smiali, lebo síce sú podobné situácie u nás časté, ale stále to nie je úplne “obyčajné”. Hovorila som mu – keď si párkrát potiahnem, je to ok, to môžem ísť normálne do práce a nič mi nebude. Lenže keď sme dofajčili prvého, ubalil ďalšieho a kým som ja raňajkovala chleba s džemom, spolubidlo si otvoril Sternburg a ubalil tretieho johna. O štvrť na sedem sme sedeli na jeho posteli, pozerali Dirty Dancing a stihli dofajčiť toho tretieho akurát do polky, potom som zavelila že musím ísť lebo inak budem meškať a že nech sa pakuje aj on do práce, lebo inak skysne v posteli do obeda. Takže sme šli spolu metrom na Schönhauser Allee, kde obaja prestupujeme na rozličné smery a boli sme zhulení a spievali sme si Willst du mit mir Drogen nehmen v U-Bahne.

Keď som zasadla v práci ku compu, pocítila som tú neznesiteľnú ľahkosť bytia. Našťastie som skoro celý deň písala maily, aspoň teda zrána. Na druhej strane, jeden na mňa neskôr asi 15 minút vyziapoval v telefóne a mne to prišlo akurát smiešne (lenže on sa strašne smiešne rozčuľoval v nejakom dialekte a na konci ma pochválil, že aká som kľudná a že on počuje že som cudzinka ale že akú mám nebeskú trpezlivosť s nasratým Nemcom…tak v tom momente som vyprskla do smiechu. A potom aj on).

Rozmýšľam, akú hranicu prekročím nabudúce. (Piť zaránky pivo? Nehovorím, že som nemala chuť…ale prozatím sa kontrolujem a ráno pijem iba keď mám voľno.)


6 Comments on “Pure morning”

  1. ked ja neviem,,pivo zrana? ja z toho prdim

  2. Alice says:

    já chci taký!!!! tyjo mám asi abstinenční příznaky 😀 ale teda před prací bych nemohla bych byla hrozně zabržděná…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s