As long as I´m gonna be around you when the sun goes down

Foxy mi písala, že vraj naši si myslia, že nič nerobím, len sa váľam a opíjam a preto sa im neozývam. Ja neviem ako je možné, že rodičia majú vždy pravdu, dofrasa. Tuto vám teraz naservírujem životné apdejty o jednom z najlepších berlínskych víkendov.

Viete, ako som v piatok zahrala, že mi je zle a nemôžem ísť do práce? Tak v piatok večer sme šli do ázijskej reštiky a spolubidlo nás obe s CC pozval na večeru. Ľudia hrozne čumeli, lebo my traja sa vždy držíme za ruky, pričom on neni vždy v strede. No a v tej reštaurácii sa na striedačku bozkával so mnou aj s ňou a to aj liberálny Berlín ťažko stravuje, takže sme boli stále stredobod pozornosti (nehovorím, že to vlastne nebol cieľ). No a v noci mi potom bolo naozaj zle. To mám asi za to, viete, dostala som čo som chcela. Zobudila som sa o štvrtej v noci a myslela som že ma jebne, jak ma bolelo brucho. Šlo to ale spolu s dobrým pocitom, že ani v sobotu ma v práci neuvidia. Do rána to samozrejme prešlo, ale zavolala som, že sa necítim dobre a už som ani výčitky nemala (viete ako, prvýkrát sa cítite napäto a druhýkrát to ide ako po masle) (ale nebojte, zajtra tam už idem). Pôvodne som chcela ísť k nejakému dokymu, ale nájsť v sobotu doktora, čo robí po 12 je nemožné, takže som sa rozhodla, že mi bolo tak zle a mala som takú hnačku, že som sa ani z domu nemohla pohnúť. Takže keďže všetci traja sme mali voľno, hneď sme začali chlastať pivo a húliť. Sedeli sme v okne, vonku bolo nádherne a ľudia sa prechádzali po uliciach. My sme z okna vrešťali spolu s rádiom “I´m just a teenage dirtbag baby” (hoci ani ne tak teenage ako dirtbags…) a ešte aj “Why don´t you get a job (od Offspring) a iné skvosty mladosti. Ľudia nám kývali a smiali sa (a hlavne keď cítili ten trávny zápach z nášho okna) a spolubidlo si odpľúval a občas trafil parkujúce autá.

Keď sme boli pripití a zhulení jak lasice, vyliezli sme z domu, že ideme oscannovať jeden dokument (application letter na jeden NÁDHERNÝ byt). Boli sme absolútne mimo, popletení a zmätení. Našli sme najbližšie internet café, vošli dnu a predviedli úžasnú filmovú scénu. Myslím, že ten predavač bol rád, keď sme vypadli, lebo sme fakt museli pripomínať nejaký Trainspotting, alebo aspoň toho vyhulenca zo Samotárov, čo zabudol, že má frajerku. Ku všetkému som ja mala absolútny badass look, v koženej bunde, takej coolovej spolubidlovej šiltovke a leteckých slnečných okuliaroch (ktoré som si ani v tom tmavom café nedala dole, takže som kokot videla). Nádherné. Spolubidlo potom šiel za jednou inou frajdou (voláme ju s CC ugly german, alebo ugly people – je fakt škaredá) a my dve sme sa rozhodli ísť trochu prejsť, keď je tak krásne. Chodili sme po Neukölln a kupovali si ďalšie a ďalšie pivá v kažom Spätim, na ktorý sme natrafili, aby sme udržali hladinku. Poviem vám, hentaký stav za bieleho dňa, to je něco. Chvíľu sme sedeli v tureckom parčíku, kde boli všetci hrozne slušní a my natrtkané. (Ale ne moc, iba tak do parády, aby to nebolo nápadné, ale zároveň dosť na to, aby ste mali taký stav že sa pol hodinu pozeráte do blba s prihlúplym úsmevom). Večer som mala nejaký wg casting, šli sme tam spolu. Pripité. (Hádajte že komu dnes napísali, že izbu nedostane…toľko k dobrému prvému dojmu.)

No a potom sme šli zase k nám do Prenzl-Berg, najedli sa v lacošskom čínskom bistre Mr. Hoang (hahaha) o 11 večer a potom zapadli do nejakého pička baru tu blízko. Mali clubové koktaily – 1,3l za 13 euro. Popičííííí. Netreba vysvetľovať, ako sme potom vypadali, či? Ale domov sme sa vybrali už o jednej, lebo keď pijete od božieho rána, trochu vás to zloží. Dohoda so spolubidlom bola, že sa ráno dotrepe, aby sme to tu upratali (to ani neni vhodný výraz, tu trebalo vykydať) (naši by podľa mňa neprekročili prah, tak ako sa mi voľakedy vyhrážali), lebo dnes bol casting pre zmenu u nás. Na moju izbu. Bolo to vtipné. Jeden Nemec (super cool) a jeden Španiel (dosť čudný, toho neberieme). Tak sme sa ich popýtali, že ako a čo, ako sú na tom s upratovaním, lebo my máme super fungujúci cleaning plan (skoro som sa udusila, ako som sa snažila nesmiať, keď spolubidlo toto zapotil, lebo museli by ste vidieť, ako to tu posledné mesiace vypadá, aj prasce by zdrhli). No a potom prišiel slávny weed test. Nemec najprv odmietol, ale keď videl, že po prvom johnovi nasleduje druhý a potom tretí, rýchlo sa adaptoval. Má vysoké šance. My sme sa ukázali samozrejme v takom svetle, že ak sa mu nepáčilo, mal by vo vlastnom záujme odmietnuť, lebo to tu neprežije.

“So guys, what do you do when you don´t smoke weed?”

Nastalo asi 10-sekundové ticho a potom hrozný údrb.

“Well…we hang out a lot together, make parties, watch movies…and stuff, you know.” (Veď…stuff.)

Toľko k dobrému prvému dojmu. Na druhej strane, mal by vedieť, do čoho ide. Hoci takto čistý ten byt už dlho nebol, takže to sú trochu falošné dojmy, ale človek si zvykne na čokoľvek, pozrite na mňa. Vždy som bývala čistotná, poriadna, pracovitá, morálna…ehm, sorry…to asi opisujem niekoho iného. Boha, dala by som si pivo, ale je nedeľa a všetko je zavreté. (Inak si seriózne myslím, že po tomto víkende mám nábeh na žalúdočné vredy, lebo som cez deň vždy len pila a prvé jedlo došlo poobede, ak ne v noci.)

A vy sa máte ako tam za horami za dolami, na malebnom Slovensku? Anybody feels like paying me a visit?


10 Comments on “As long as I´m gonna be around you when the sun goes down”

 1. Ale prosím ťa, vredy tak rýchlo nedostaneš, neboj, tvoj žalúdok je zvnútra vymastený dosť 😀

 2. Chérie says:

  inak, mňa by zaujímalo, či si tam ešte nepribrala 20 kíl. lebo alkohol je cukor. a po tráve človeku dobre…trávi. a ázijské reštiky v noci tiež nerobia dobrotu:)

  • deadline says:

   pocuj, neviem ako je to mozne, ale nepribrala, vlastne som tu trochu schudla 😀 ale zas chodim pravidelne cvicit, sice tu pisem o tomto, ale inak sa snazim zdravo jest a zas tie restiky to neni kazdy den, zial… 😀

 3. si presne ten clovek nad ktorym krutim hlavou ked si idem sadnut poobede o piatej na kaffee und kuchendo kaviarne,kde hraju beethovena:-)

 4. Alice says:

  hrozně mě baví že píšeš tak otevřeně… a jako – no weed in Edinburgh takže velká závist!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s