Now, cryin’ won’t help you, prayin’ won’t do you no good, When the levee breaks, mama, you got to move

Veci sa hýbu a rastú. A ak neviete kam chcete ísť, je jedno ktorou cestou pôjdete. Či?

Minulý týždeň nastala turbulentná mailová výmena s Hauptmieterin, kedy sme si vymenili názory na ceny a ja som oznámila že odchádzam a sťahujem sa. Takže si hľadám nový podnájom a popri tom mám depku že opúšťam spolubidla, ktorý sa inak celý čas tvári jak Bob Marley a hovorí mi “Don´t worry” lebo veď NE-E-XISTUJE, aby sme bývali od seba a to sa nejak vyrieši. Eh, ale neviem jak a preto som pre istotu depresívna a útechu hľadám v omamných látkach (väčšinou na dne pohárika) (väčšinou ju tam aj nájdem).

Iné novinky zo života hmyzu – minulý týždeň som si napísala toľko nadčasov, že som v piatok skoro odpadla a šla domov už o jednej a potom som si vzala voľno aj v sobotu a nedeľu. (Teda nedeľu som aj tak mala mať voľnú, ale sobotu ne.) No a tak som si v pátek pospala a potom šla trochu žiť, ale len decentne a videla som country kapelu, ktorá hrala v malom bare pre asi 25 ľudí a bolo to coooooooooool!!! V sobotu som sa povaľovala doma a potom som sa zrazu vychytila a šla si kúpiť nové repráky, lebo moje pred pár týždňami prdli a odvtedy som mala požičané staré spolubidlove, z ktorých ale fungoval len pravý, takže mi vždy ušli nejaké tie tóny. Teraz mám nové a majú aj ten basový Dingsbums (ja viem že sa to volá subwoofer, ale Dingsbums sa mi viac páči), kde sa dajú basy extra regulovať, takže od soboty počúvam na striedačku rôzne štýly a zisťujem ako to hrá a hrá to super! (Toľko k tomu, že si nemôžem dovoliť platiť privysoký nájom, ale na repráky sa našlo, lenže to je geneticky dané, lebo môj tatík si vraj z prvej výplaty kúpil novú aparatúru a mamu skoro jeblo – na materskej, no veď viete).

Okrem tohto všetkého a okrem faktu, že nenávidím svoju prácu, sa mám vlastne dobre. So spolubidlom máme taký romanticko-ironický vzťah na súrodeneckej báze a je to hrozne milé. Napríklad niekedy vleze ku mne do postele, celkom nečakane, keď príde domov neskoro a ja už spím a len mi škrabká chrbát. Alebo spolu počúvame 60´s a kecáme o filmoch. Alebo spolu umývame riady (on umýva ja utieram a potom s avždy na seba pozrieme a ideme do újebov, lebo to sa už nehorázne podobá na nejaký family portrait. Alebo doňho pičujem že málo upratuje a keď sa do niečoho pustí, tak mu hovorím, čo ešte treba urobiť a potom to vždy zakončím vetou “Jedného dňa sa mi poďakuješ.”

Dnes u nás bol opravár radiátorov. Mala som oblečené také pyžamové šortky (extra krátke, že ledva pol rite zakryjú, moja mama by ma označila za polonahú, ak ne úplne nahú) (občas keď som šla žiť s priveľkým výstrihom a v prikrátkej sukni, spýtala sa s povytiahnutým obočím, či idem nahá). Normálne som to nikdy nezvykla nosiť, ale odkedy som si všimla, že chlapi z toho šalejú, nosím ich permanentne (nuž…).

Keď chlapík odišiel, spolubidlo povedal: “Keby som mal jeho job, chodil by som ti opravovať kúrenie každý deň.” (Lenže to je nič, minulý rok v Jene som doručovateľovi DHL otvárala v spodnom prádle, veď to si pamätáte. A on asi tiež.)

Inak neviem čo si myslel, lebo v spolubidlovej izbe to (ešte stále) vyzerá jak v Trainspottingu, možno ešte horšie, po zemi rôzne kopy šiat, prázdne pivové fľaše, vrchnáky z fliaš, bordel, prázdne obaly od tabaku a papierikov a permanentný závan marihuany. Vlastne toho jointa neodložil, ani kým tam bol ten opravár. A prosím pekne, je pondelok ráno…just sayin´.

Už chápete, prečo nemôžem opustiť svojho spolubidla?


4 Comments on “Now, cryin’ won’t help you, prayin’ won’t do you no good, When the levee breaks, mama, you got to move”

 1. J. says:

  nikdy nic neni jedno tvl : ) jak to teda mas – musis se odstehovat, anebo se jakoze chces odstehovat natruc tete ale zaroven nechces protoze chris s tebou hned nepujde? btw dame nekdy jeste tu zdravotni prochazku nez se propadnu do jizni ameriky? jo a taky jsem ti chtela donest ty veci co bych jinak vyhodila..no ozvi se!

  • deadline says:

   tomu jeb! dame aj prechadzku a mozes aj veci nechat tu, ja ich vezmem so sebou ked opustim byt ako krysy opustaju potapajucu sa lod 😀
   jj, je to tak, chcem vypadnut lebo mi ide na nerv a som smutna ze chris nepojde hned, ale na druhej strane nam to mozno vyjde a nejaky byt sa najde…momentalne som aktivny prvok v jeho zivote a som mu dohodla dva terminy kedy sa pojde na nejake byty pozret lebo ja vtedy robim 😀
   citim sa trochu ako povestna manzelka s valcekom v ruke. ale treba chlapmi manipulovat kym sa da, lebo raz ich to prejde a clovek moze lutovat…

 2. Jasny dokaz toho, ze sme spriaznene duse! aj ja som sa rozhodla vaac si lakovat nechty 😀 tu maju seckie mrte elaborovane, kvetinkate a podobne…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s