I don´t want to change the world

Čím by som vás tak nadchla. Keby som vám písala, čo som vyvádzala na Silvestra, aj tak len znudene mávnete rukou a so zívnoutím privriete oči, že takého už tu bolo. A okrem toho sa o tom nechcem až tak dopodrobna rozpisovať, lebo to celé bolo tak trochu nemravné, tak trochu nelegálne, tak trochu neobyčajné, tak trochu nečakané a po viacerých stránkach zrejme nevhodné, napriek tomu že bol Silvester. Nuž. Hlavne že som sa zabavila. Jednotlivé spolu nesúvisiace fakty, ktoré by mohli byť relevantnými informáciami k dotvoreniu si dokonalého obrazu o mojom rozbujarenom Ja: 1. číslo 28 dostáva (cukrovinky) čierny princ z Ghany, ktorý bol asi v správny čas na správnom mieste, keď som sa v rozpustilom stave rozhodovala (nie však s čistou mysľou), že koho. 2. trištvrťku večera si naozaj nepamätám, takže sa nestala. 3. Mala by som sa za niektoré veci hanbiť a nie si v duchu predstavovať, ako ma v pekle budú vítať vo VIP lóži s welcome drinkom. (Platí ešte staré porekadlo “Ale im to neklapalo!”?) (A keď už sme pri tom, dala by som si na začiatok jahodové daiquiri, lebo to je pička-drink a potom sa dorazím niekoľkými long islandami.) 4. Nepustili nás ráno do Berghainu, takže som si napriek všetkému dala jedno predsavzatie – tento rok sa tam dostať.

Prvý deň v roku som prespala a pretrpela a druhý deň v roku som s vygumovanou hlavou nastúpila do práce a urobila fakt spíčenú chybu. Ku ktorej som sa dnes postavila jak chlap a priznala sa a viete čo? Keď ste úprimní, veci sa vyriešia oveľa jednoduchšie! Vyskúšam to aj nabudúce.

Dnes som išla do práce s takou nechuťou, že by ju jeden mohol spredo mňa lopatou na sneh odhadzovať. Sadla som si a mala som ešte 15 minút kým mi začínala šichta, tak som sa pomaly točila na stoličke a tvárila sa znudene. Zastavli sa pri mne kolega Borec a vochomejtal, obšmietal sa, tváril sa papuľkovsky a vypytoval sa hovadiny (ako napr. či idem pracovať, ech…no uznajte). Potom do mňa hodil loptičku z kinderka a celkovo sa choval ako chlapec v škôlke, čo chce zaujať svoju 6-ročnú kamošku. Počas toho minidivadielka prehrmela okolo kolegyňa (ktorú ja nazývam Fette Elke podľa tej pesničky – lenže on ja neozaj tučná a naozaj sa volá Elke. A ne len že je tučná, ona je aj neforemná a dosť škaredá. Po facke, po facke, po facke, ja viem.  A napriek tomu má frajera a ja mám len zástupy kandidátov.) (Hoci neviem ako vyzerá jej frajer. Moje zástupy sú takmer všetko chlapi vo forme.) Aha a zabudli sme kde sme boli – prehrmela okolo nás s takým výrazom znechutenia, aký som ja pociťovala. Borec sa samozrejme musel zapojiť (on sa zapojí aj do toho, keď sa okolo neho pohne vzduch) a zašveholil “Trochu viac motivácie by to chcelo, Elke!”. Ja som sa zasmiala a začala: “Ona vyzerá presne tak ako ja…” Ale Borec ma nenechal dokončiť vetu a skočil do toho “Blbosť, ty vyzeráš pekne.” Chcela som povedať “…ako ja sa cítim.” Ale už som nepovedala nič, len som zdvihla obočie. Jednak som nevedela, čo na to povedať (chcel sa mi pripomenúť? Cha, ľadová ignorácia zaberá a to sa ani nemusím snažiť, lebo mám dosť materiálu na rozmýšľanie.) a jednak viem slušne zdvíhať obočie.

Napíšte mi radšej, čo ste robili vy, alebo je to tiež neprípustné?


5 Comments on “I don´t want to change the world”

  1. j. says:

    Tvoje prace je prece jen lepsi, ja jsem se vcera v praci mela naucit rychle google scripts a asi jako treti skript jsem zprovoznila toto http://goo.gl/oJ4SFn a nemohla jsem si pomoct a zacala jsem se tomu hrozne smat (jeste ty hlasky okolo toho: ,,Please read this carefully. This is not the usual yada yada” apod) — moje sefka sedi vedle me, zejo, a v praci se nikdo nesmeje, zejo, takze jsem dostala hned vynadano a nalozeno. To asi vypovida neco o tom, jak je muj zivot momentalne vzrusujici.

  2. Iba trochu nelegálneho a inak dosť nuda a vlastne aj to nelegálne bolo viac menej nuda. Proste…nezapadám medzi neintelektuálnych ľudí, nerozumiem im a neviem s nimi nadviazať kontakt, viem ich leda pozorovať ako v zoo, ale do zoo ja tiež nechodím, eh. Uvediem príklad: ja: “Nedusí ťa náhodou z trávy keď je v nej chlorofil? Som počula, že to s tým súvisí.” ona: “Tak ale ne všetka tráva je striekaná.”
    Čo dodať. Keď niekto nevie, čo je chlorofil, ja KONČÍÍÍM.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s