Friday is my day

Keď si pred firemnou party dávate nejaké predsavzatia, nemali by ste piť. A už vôbec nie začať v rámci šetrenia už doma vínom a trávou (a ujebávať sa na predstave ako sa tam zjavíte a zahučíte “Hello boss!”) (Totiž “Hallo, Chef!”).

Prišla som o trochu neskôr (naschvál, nechcela som absolvovať ten kŕčovitý moment na začiatku) a so šťastím mne vlastným som vychytila najlepšie miesto na zábavnej strane ostrova. Postaršie a škaredé kolegyne sedeli na druhom konci a ja som sedela medzi samými chlapmi a jednou vydatou kolegyňou (t.j. nijaká konkurencia, ale po objektívnom zhodnotení nášho tímu som aj tak dospela k názoru, že jediný, kto mi seriózne konkuruje – a žiaľ musím priznať že je o triedu vyššie – je bloncka, ale ona je extern support a už tam dlho nepobudne). Šéf bol dosť ďaleko na to aby zachytil moje pripité kecy a ja som sa celkom kontrolovala. (Zatiaľ.) Na zábavnej strane ostrova sedel kolega Škaredý (čo si s ním furt mailujem), kolega Borec (taký ten posilkový týpek, vkuse paktuje s blonckou a upodozrievam ich že spolu dačo majú) a kolega DJ. Kolega Borec fajčil mentolové cigarety, takže som sa tam nachomietla, či si môžem vziať. Okamžite začali riešiť, že ma nikdy nevideli fajčiť. “To preto, že som nefajčiar,” povedala som a vyfúkla dym efektne nosom. (Haha.)

Ako veľmi užitočná vec sa ukázalo byť mužské ego. Keď som povedala, že pijem pivo, lebo nemám moc peňazí, kolega Borec mi podal nápojový lístok, nech si vyberiem čo chcem, lebo pozýva. Hmmm. Kolega DJ mi lístok vytrhol, našiel časť s najdrahším chlastom a hučal do mňa – toto si daj, Jacka Danielsa, keď on platí! Takže to bol Jack. (Každý drink, čo som včera pila bol nejaký iný druh alkoholu a len som to do seba kopala, až kým sa mi nezačalo robiť seriózne mdlo.)

Ako večer ubiehal, postarší a poškaredší sa vybrali domov a kolega Borec mi venoval viac a viac pozornosti. A neustále také to nenápadné chytanie za stehno a za rameno a ja som si hovorila, WTF? Potom zahlásil, že si chce dať ostrihať bradu u holiča a ja som vyprskla, že to robia len teplí. Tváril sa že je urazený a potom nahodil úsmev a zatiahol – ja ti ukážem, ako som teplý! (Fuuu…túto hlášku používal aj môj spolužiak, haha.)

Nakoniec sme sa zdvihli, že sa presunieme do nejakého shisha-baru. Zostava vytrvalých bola taká, že ja a štyria chlapi (to sa mi stáva nejak často). Škaredý, DJ, Borec, Potsdam a ten štvrtý (ktorému som v istom momente prisahala, že mu raz urobím fašírku, ale nepýtajte sa prečo). Cestou do shisha baru sa na mňa nenápadne lepil Borec a oveľa nápadnejšie Potsdam (mali to jednoduché, lebo pršalo a šli sme pod mojím dáždnikom).

Keď sme dorazili a usadili sa, pre zmenu mi kúpil drink kolega Škaredý (ja hovorím, že mužské ego je užitočná vec…). Sedeli sme natlačení na takom gaučíku a Borec mal veľmi jednoduchú cestou pod moje tričko. Neviem, kto si to všimol, ale ak vychádzame z predpokladu, že ľudia nejsú úplne slepí, tak v pondelok to bude dobrý trapas. Ostatní postupne poodchádzali (kolega Potsdam ma vytiahol hore, zdvihol do výšky a vystískal ma. Pritom ma celý čas držal za riť). Whatever.

(Bože a práve som si spomenula, že som kolegovi Škaredému trepala somariny – volá sa totiž Kleinhardt a ja som samozrejme musela utrúsiť, že to neni nič moc, klein und hart. Typická ja.) Okrem toho Borec Škaredému povedal, že ide ku mne, tak mi zostáva len dúfať, že neni utáraný. Pritom Borec celý čas horekoval, že nechce, aby sa to v práci každý dozvedel (no lebo ja po tom úplne bažím, kokšo).

Nuž, čo vám poviem. Borec má mega telo a mega vtáka (ako sa na borca patrí) a fakt sa nemám na čo sťažovať. Jedine na to, že zdrhol ešte v noci, lebo býva u fotrovcov (ach, bez komentára). Zostali tu po ňom cigarety, zapaľovač a vyslovený návrh, že si to môžeme hocikedy zopakovať.

Veď uvidíme.

 

Bilancia: po dvoch mesiacoch v práci pretiahnem kolegu. Božínku, božínku.


6 Comments on “Friday is my day”

  1. vimlapimla says:

    Ak vychadzame z predpokladu, ze ludia nie su uplne slepi…Zlatinko, ver mi, ze nie su…Hlavne v praci, kde sa taketo veci riesia milionnasobne.

    Len ti drzim palce, aby si sa o 2 roky, na dalsom firemnom vecierku, nemusela pred nim schovvat 😀

  2. deadline says:

    no, to dufam aj ja… 😀 ale ja som si pri sovojom zivotnom style zvykla tvarit sa ze nic, ja to zvladnem s kamennou tvarou. (vlastne na erazme ma tiez ohovarali, pokial si pamatam a bolo mi to u prdele 😀 )

  3. Vacsina tych ohovaracov aj tak len zaaavidi. Pch no a co, nemali ist domov, mohli sa zabavit. Totiz asi by sa nebavili velmi, lebo su nudni…ale to je ich Schade.

  4. no aspon ze je pekny,ked uz byva u rodicov. tym sa upokojujem aj ja u Dj


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s